Kroužky 2024/2025

Počet nalezených kroužků: 233

15.6.2024 v 9h ZAHÁJENÍ ONLINE ZÁPISŮ na r.2024/25

Věk 0-99

HC4 - Pavilon B

Volno

Nabídku kroužků na školní rok 2024/25 zveřejníme na našich stránkách 1.6.2024. Online zápisy do kroužků pro nové zájemce zahájíme v sobotu 15.6.2024 v 9 hod. Pro přihlášení budete potřebovat klientský účet, který si zřídíte na www.mojehc4.cz Od pondělí 17.6. se můžete přihlašovat telefonicky nebo osobně, tel. 602 399 835, kancelář Hobby centra 4, pavilon B, 1. patro - PO-ČT 9-16 hod. Vybrané kroužky nabízejí přednostní zápis od 8.6.2024. Pokud potřebujete poradit v záležitostech týkajících se SVČ1, kontaktujte nás na tel. 226 523 235. Kroužky určené pro malý počet účastníků se bohužel už před zahájením zápisů jeví jako skoro obsazené, např. s posledním místem. Zápisy pro nové účastníky zahájíme opravdu až 15.6. v 9 hod. Děkujeme za pochopení. Online zapisování do center předškolních dětí CPD Sedmikráska, Sluníčko, Vodníček a do klubu Kopretina probíhá od 15.5.2024, 9hod.

3D tisk a modelování

PO 15:00-16:30

Věk 11-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

3D tisk a modelování

ABECEDA, aneb poznej, zkus a pohraj si I.

PO 15:00-16:00

Věk 4-6

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 4 místa

Cílem kroužku je seznámit děti se základními ději v přírodě a ve světě vůbec. Zaměříme se na rozvoj všeobecných znalostí, hravým a zábavným způsobem seznámíme děti se zajímavostmi a fakty z oblasti přírodovědy, fyziky, ale i historie, multikultury či zdravovědy a to od A až po Z. Zároveň povedeme děti i k pohybovým aktivitám, hudební a výtvarné výchově. Naším cílem je v dětech probouzet zvědavost a učit je novým věcem. Součástí schůzek jsou také hry (poznávací i postřehové)a vycházky do pražské přírody.

ABECEDA, aneb poznej, zkus a pohraj si II.

PO 16:00-17:00

Věk 6-8

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Cílem kroužku je seznámit děti se základními ději v přírodě a ve světě vůbec. Zaměříme se na rozvoj všeobecných znalostí, hravým a zábavným způsobem seznamíme děti se zajímavostmi a fakty z oblasti přírodovědy, fyziky, ale i historie, multikultury či zdravovědy a to od A až po Z. Zároveň povedeme děti i k pohybovým aktivitám, hudební a výtvarné výchově. Naším cílem je v dětech probouzet zvědavost a učit je novým věcem. Součástí schůzek jsou také hry (poznávací i postřehové)a vycházky do pražské přírody.

AD company Hip hop junior-soutěžní I PO

PO 17:30-19:00

Věk 12-15

3 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Kroužek street tanců zaměřený zejména na hip hop pro juniorskou věkovou kategorii. Kroužek vedou zkušené tanečnice a kvalitní lektorky. Určeno pro děti od 12 let, které jsou připraveny na intenzivnější trénink a zvládají základní taneční kroky a choreografie street dance. Podmínkou účasti je přihlášení na pondělí a středu. Zájmový útvar je soutěžní. V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Hip hop junior-soutěžní II ST

ST 17:30-19:00

Věk 12-15

3 200 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek street tanců zaměřený zejména na hip hop pro juniorskou věkovou kategorii. Kroužek vedou zkušené tanečnice a kvalitní lektorky. Určeno pro děti od 12 let, které jsou připraveny na intenzivnější trénink a zvládají základní taneční kroky a choreografie street dance. Podmínkou účasti je přihlášení na pondělí a středu. Zájmový útvar je soutěžní. V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Street dance děti I -soutěžní

PO 16:00-17:30

Věk 7-12

3 200 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Poslední 3 místa

Kroužek A dance company disco děti I je určen dětem, které jsou připraveny na intenzivnější trénink. Mohou to být jak začátečníci, tak i ty, které zvládají základní taneční kroky a choreografie street a disco dance. Mají zájem věnovat se tanci tak, aby v průběhu školního roku zvládli nové náročnější choreografie a současně se mohli účastnit tanečních soutěžích v ČR zaměřených na street dance. SOUTĚŽNÍ SKUPINA. Děti přihlášené do tohoto kroužku projdou výběrovým tréninkem v první zahajovací hodině. Zájemci musí počítat s návštěvou kroužku 2x týdně (nutné přihlášky na AD company děti I - pondělí a AD company děti II - středa). V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Street dance děti II-soutěžní

ST 16:00-17:30

Věk 7-12

3 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Poslední 3 místa

Kroužek A dance company disco děti II je určen dětem, které jsou připraveny na intenzivnější trénink. Mohou to být jak začátečníci, tak i ty, které zvládají základní taneční kroky a choreografie street a disco dance. Mají zájem věnovat se tanci tak, aby v průběhu školního roku zvládli nové náročnější choreografie a současně se mohli účastnit tanečních soutěžích v ČR zaměřených na street dance. SOUTĚŽNÍ SKUPINA. Děti přihlášené do tohoto kroužku projdou výběrovým tréninkem v první zahajovací hodině. Zájemci musí počítat s návštěvou kroužku 2x týdně (nutné přihlášky na AD company děti I - pondělí a AD company děti II - středa). V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Street dance HVK I

PO 19:00-20:30

Věk 15-26

3 200 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek A dance Company HVK I je určen tanečnicím, které jsou připraveny na intenzivnější trénink a zvládají základní taneční kroky a choreografie street a disco dance. Účastníci většinou navazují na již absolvované kroužky z minulých období a mají zájem věnovat se tanci tak, aby v průběhu školního roku zvládli nové náročnější choreografie a současně se mohli účastnit tanečních soutěžích v ČR zaměřených na street dance. SOUTĚŽNÍ SKUPINA. Zájemci musí počítat s návštěvou kroužku 2x týdně (nutné přihlášky na AD company HVK I - pondělí a AD company HVK II - středa). V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Street dance HVK II

ST 19:00-20:30

Věk 15-26

3 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Kroužek A dance Company HVK II je určen tanečnicím, které jsou připraveny na intenzivnější trénink a zvládají základní taneční kroky a choreografie street a disco dance. Účastníci většinou navazují na již absolvované kroužky z minulých období a mají zájem věnovat se tanci tak, aby v průběhu školního roku zvládli nové náročnější choreografie a současně se mohli účastnit tanečních soutěžích v ČR zaměřených na street dance. SOUTĚŽNÍ SKUPINA. Zájemci musí počítat s návštěvou kroužku 2x týdně (nutné přihlášky na AD company HVK I - pondělí a AD company HVK II - středa). V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Street dance junior I-soutěžn

PO 17:30-19:00

Věk 12-15

3 200 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek A dance Company junior I je určen dětem, které jsou připraveny na intenzivnější trénink a zvládají základní taneční kroky a choreografie street a disco dance. Účastníci většinou navazují na již absolvované kroužky z minulých období a mají zájem věnovat se tanci tak, aby v průběhu školního roku zvládli nové náročnější choreografie a současně se mohli účastnit tanečních soutěžích v ČR zaměřených na street dance. SOUTĚŽNÍ SKUPINA. Děti přihlášené do této skupiny budou projdou výběrovým tréninkem v první zahajovací hodině. Zájemci musí počítat s návštěvou kroužku 2x týdně (nutné přihlášky na AD company junior I - pondělí a AD company junior II - středa).V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

AD company Street dance juniorII-soutěžn

ST 17:30-19:00

Věk 12-15

3 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Kroužek A dance Company junior II je určen dětem, které jsou připraveny na intenzivnější trénink a zvládají základní taneční kroky a choreografie street a disco dance. Účastníci většinou navazují na již absolvované kroužky z minulých období a mají zájem věnovat se tanci tak, aby v průběhu školního roku zvládli nové náročnější choreografie a současně se mohli účastnit tanečních soutěžích v ČR zaměřených na street dance. SOUTĚŽNÍ SKUPINA. Děti přihlášené do této skupiny budou projdou výběrovým tréninkem v první zahajovací hodině. Zájemci musí počítat s návštěvou kroužku 2x týdně (nutné přihlášky na AD company junior I - pondělí a AD company junior II - středa). V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

Aerobik dívky

ÚT 14:30-16:00

Věk 8-15

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Aerobik pro dívky Kroužek nabídne základy aerobiku a krokové variace, rozvoj síly, koordinace a flexibility (hravější formou). Naučíme se cvičit aerobní sestavu a užijeme si spoustu sportovní zábavy. To vše pod vedením mistryně Evropy v aerobiku. Lektorka je certifikovaný trenér sportovního a fitness aerobiku a také šéftrenér programu Děti na Startu. Specializuje se na všechny výkonnostní úrovně a věkové kategorie od hobbíků po profíky :)

Amfora dance pokročilí

ČT 18:00-19:30

Věk 8-12

3 100 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek Amfora dance je určen dětem, které nemají vyhraněn zájem o určitý typ tance. V průběhu školního roku se seznámí s různými druhy streetových tanců. Děti v tomto kroužku navazují na již získané zkušenosti z minulých let, prohlubují své dovednosti. V první zahajovací hodině proběhne rozřazení účastníků mezi začátečníky a pokročilé. V ceně kroužku je zakalkulována částka pokrývající zabezpečení účasti na tanečních soutěžích sezóny 2025 tanečními laktorkami.

Amfora dance začátečníci

ČT 16:30-18:00

Věk 8-12

2 500 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek Amfora dance je určen dětem, které nemají vyhraněn zájem o určitý typ tance. V průběhu školního roku se seznámí s různými druhy streetových tanců. Kroužek je určen zejména začátečníkům. V první vyučovací hodině proběhně rozřazení účastníků mezi začátečníky a pokročilé.

Angličtina ÚT 18:00 středně pokročilí

ÚT 18:00-19:30

Věk 15-99

3 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Účastníci prohloubí své znalosti ve všech jazykových disciplínách. Z hlediska gramatiky zopakujeme stručně větnou stavbu a běžně používané časy a naučíme se gramatiku novou, tedy větnou stavbu složitějších souvětí a gramatické posuny s nimi související. Hlavní náplní kroužku však zůstává uplatnění gramatiky v praxi, tedy práce s texty a především konverzace. Ta bude aplikována v hodinách s tematickým zaměřením a tím spojena i s rozvojem slovní zásoby.

Angličtina ÚT 19:30 pokročilí

ÚT 19:30-21:00

Věk 15-99

3 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Kurz je zaměřen na všeobecnou angličtinu. Cílem je naučit studenty komunikovat v základních každodenních situacích, které se jim mohou naskytnout při cestování, nakupování, telefonování atd. Zaměření kurzu je průřezové všemi jazykovými disciplínami s důrazem na poslechová cvičení a mluvní aktivity.

Animovaná filmová tvorba

PO 15:00-17:30

Věk 10-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Obsazeno

Přijďte se seznámit se světem klasického animovaného filmu! Začneme od prvotního nápadu, který propracujeme ve scénář a storyboard, vymyslíme výtvarnou podobu a potom vše vyrobíme, nasnímáme a doplníme zvukovou postprodukcí. Budeme se inspirovat mistry klasické české animace i současnou tvorbou. V krátkých cvičeních i delších společných projektech si vyzkoušíme různé animační techniky jako je plošková animace, pixilace, plastelínová animace nebo práce s loutkami. Výsledné snímky budeme prezentovat na vernisážích výstav a na našem youtubovém kanálu. Nejedná se o kroužek kreslené animace ve speciálním počítačovém programu! Výtvarné podklady budeme zpracovávat ručně a počítač bude naším pomocníkem při snímání a postprodukci snímků. Berte prosím také v potaz, že jde o kroužek náročný na soustředění a trpělivost, na delších projektech můžeme pracovat i 3 měsíce. Vedoucí kroužku: Natálie Fliegel

Atletická přípravka

ST 14:00-15:00

Věk 6-8

2 700 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Kroužek je určen všem mladým sportovcům od věku 6 do 8 let. Cílem kroužku je rozvíjení všeobecných pohybových a motorických dovedností. Kroužek bude vedený vhodnou hravou formou přiměřenou dovednostem a schopnostem skupiny. Činnost kroužku vychází z atletických disciplín. Děti přijdou mnohdy poprvé do kontaktu s technickými disciplínami jako je skok daleký, štafetový běh, překážkový běh. Celá činnost je zaměřena převážně na aktivní trávení volného času, obsahující spoustu her vycházejících z atletiky. Cílem je vytvoření správných návyků a rozvinutí sportovních dovedností pro následný přechod k jiným sportům, nebo rozvíjení v rámci atletiky. Vedoucím kroužku je certifikovaný trenér žactva a atletické přípravky.

Atletika - žactvo mladší ST

ST 15:00-16:30

Věk 8-11

3 100 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Poslední 2 místa

Cíle zájmového kroužku je . Spojit děti a mládež se sportem . Prohloubit v dětech zálibu k běhu . Naučit děti správnou techniku a způsob běhu . Rozlišovat druhy vybavení a oblečení . Schopnost dobrého sledování svých statistik a pracování s nimi . Naučení práce v kolektivu, tvorba spolupráce Náplň zájmového kroužku Hlavní myšlenkou kroužku je snaha o probuzení v dětech zálibu v atletice a sportu obecně. Cílem je dětem osvětlit základní a následně pokročilé techniky běhu a ostatních atletických discipín a jejich následné aplikování v praxi. Část hodiny bude věnována teoretické výuce a zbylá větší část se bude věnovat praktické výuce. Součástí činnosti bude také měření dat a statistik a práce s nimi. Dlouhodobé sledování statistik a jejich zlepšování. Práce v kolektivu je zásadní v budování fyzické síly. Společné výběhy a tréninky v profesionálních podmínkách. V zimním období a během nepříznivého počasí probíhá trénink v posilovně HC4 formou kruhového tréninku a posilování. kontaktní e-mail: mundil@hc4.cz

Atletika - žactvo mladší ÚT

ÚT 15:00-16:30

Věk 8-11

3 100 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Cíle zájmového kroužku . Spojit děti a mládež se sportem . Prohloubit v dětech zálibu k běhu . Naučit děti správnou techniku a způsob běhu . Rozlišovat druhy vybavení a oblečení . Schopnost dobrého sledování svých statistik a pracování s nimi . Naučení práce v kolektivu, tvorba spolupráce Náplň zájmového kroužku Hlavní myšlenkou kroužku je snaha probudit v dětech zálibu v atletice a sportu obecně. Cílem je dětem osvětlit základní a následně pokročilé techniky běhu a ostatních atletických discipín a jejich následné aplikování v praxi. Část hodiny bude věnována teoretické výuce a zbylá větší část se bude věnovat praktické výuce. Součástí činnosti bude také měření dat a statistik a práce s nimi. Dlouhodobé sledování statistik a jejich zlepšování. Práce v kolektivu je zásadní v budování fyzické síly. Společné výběhy a tréninky v profesionálních podmínkách. kontaktní e-mail: mundil@hc4.cz

Atletika - žactvo starší ST

ST 16:30-18:00

Věk 12-16

3 100 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Cíle zájmového kroužku . Spojit děti a mládež se sportem . Prohloubit v dětech zálibu k běhu . Naučit děti správnou techniku a způsob běhu . Rozlišovat druhy vybavení a oblečení . Schopnost dobrého sledování svých statistik a pracování s nimi . Naučení práce v kolektivu, tvorba spolupráce Náplň zájmového kroužku Hlavní myšlenkou kroužku je snaha probudit v dětech zálibu v atletice a sportu obecně. Cílem je dětem osvětlit základní a následně pokročilé techniky běhu a ostatních atletických discipín a jejich následné aplikování v praxi. Část hodiny bude věnována teoretické výuce a zbylá větší část se bude věnovat praktické výuce. Součástí činnosti bude také měření dat a statistik a práce s nimi. Dlouhodobé pozorování statistik a jejich zlepšování. Práce v kolektivu je zásadní v budování fyzické síly. Společné výběhy a tréninky v profesionálních podmínkách. V zimním období a během nepříznivého počasí probíhá trénink v posilovně HC4 formou kruhového tréninku a posilování. kontaktní e-mail: mundil@hc4.cz

Atletika - žactvo starší ÚT

ÚT 16:30-18:00

Věk 12-16

3 100 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Poslední místo!

Cíle zájmového kroužku . Spojit děti a mládež se sportem . Prohloubit v dětech zálibu k běhu . Naučit děti správnou techniku a způsob běhu . Rozlišovat druhy vybavení a oblečení . Schopnost dobrého sledování svých statistik a pracování s nimi . Naučení práce v kolektivu, tvorba spolupráce Náplň zájmového kroužku Hlavní myšlenkou kroužku je snaha probudit v dětech zálibu v atletice a sportu obecně. Cílem je dětem osvětlit základní a následně pokročilé techniky běhu a ostatních atletických discipín a jejich následné aplikování v praxi. Část hodiny bude věnována teoretické výuce a zbylá větší část se bude věnovat praktické výuce. Součástí činnosti bude také měření dat a statistik a práce s nimi. Dlouhodobé sledování statistik a jejich zlepšování. Práce v kolektivu je zásadní v budování fyzické síly. Společné výběhy a tréninky v profesionálních podmínkách. kontaktní e-mail: mundil@hc4.cz

Badminton - začátečníci

ÚT 15:00-16:00

Věk 10-13

3 100 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Poslední 2 místa

Cílem kroužku je seznámit účastníky s hrou badminton. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při základních úderech (backhand, forhand) a seznámit je s pravidly. Hodina je vedena formou hry.

Badminton 15+

PO 20:00-21:00

Věk 15-99

3 500 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit účastníky s hrou badminton. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při základních úderech (backhand, forhand) a seznámit je s pravidly.Hodina je vedena formou hry.

Badminton mladší - pokročilí

ÚT 16:00-17:00

Věk 12-15

3 100 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Volno

Cílem kroužku je seznámit účastníky s hrou badminton. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při základních úderech (backhand, forhand) a seznámit je s pravidly.Hodina je vedena formou hry.

Badminton starší - pokročilí

ÚT 17:00-18:00

Věk 13-16

3 100 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit účastníky s hrou badminton. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při základních úderech (backhand, forhand) a seznámit je s pravidly.Hodina je vedena formou hry.

Bicí

ÚT 15:00-19:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na bicí soupravu, techniky a doprovody. Výsledky práce jsou prezentovány na interních i veřejných vystoupeních.

CPD Klub Kopretina - třídenní

PO 08:30-12:30, ST 08:30-12:30, PÁ 08:30-12:30

Věk 2-3

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Kdo jsme a co nabízíme DDM Hobby centrum 4 je středisko volného času se širokým spektrem nabídky zájmových kroužků, příměstských a pobytových táborů, akcí, aktivit, soutěží, výletů, poznávacích zájezdů, kurzů a akreditovaných školení. Věnujeme se napříč všem věkovým kategoriím. Pro předškoláčky již 10 let provozujeme Centra předškolních dětí Sedmikráska, Sluníčko, Vodníček a pro nejmenší návštěvníky Klub Kopretina. Předškoláci u nás Centra předškolních dětí (CPD) jsou vyhledávanou alternativou pro rodiče dětí, kteří upřednostňují vlídné prostředí rodinného typu s menším kolektivem. CPD Kopretina je určena dětem od 2,5 do 3 let, kolektiv je smíšený v celkovém počtu 15 dětí. Ve třídě se v přátelské atmosféře o děti starají 3 zkušení pedagogové. Naši pracovníci sledují nové trendy ve výchově a rozvoji dovedností dítěte, aktivně navštěvují semináře a školení. Činnost center je zaměřena na všestranný rozvoj dětí. Úzce spolupracujeme s rodiči a vycházíme vstříc individuálním potřebám dětí. Veškeré činnosti jsou uzpůsobeny schopnostem a věku dětí a vycházejí z RVP pro mateřské školy. Program CPD Při tvorbě programu v CPD využíváme zejména metody prožitkového a kooperativního učení hrou, situačního a spontánního sociálního učení a tvořivou dramatiku. Součástí programu jsou didakticky zaměřené činnosti - záměrné i spontánní učení, individuální a skupinová práce zaměřená na rozvoj sociálních, poznávacích, estetických, výtvarných a pohybových dovedností dětí. Podporujeme dětskou zvídavost a potřebu objevovat a poznávat nové, získávat zkušenosti a utvrzovat se v již osvojených dovednostech. Poskytujeme dětem dostatek prostoru pro spontánní aktivity a plány. Vedeme je ke správným pracovním návykům při kreativním tvoření, rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku. Děti tak připravujeme pro bezproblémový přechod do dalších předškolních a školních zařízení. Jak to u nás chodí Aktivity v CPD jsou členěny do měsíčních bloků a následně do týdenních témat, která se během dopoledních činností promítají do denního režimu. Společně s dětmi také slavíme důležité svátky v roce - Podzimní slavnost, Mikulášská besídka, Vánoce, masopust, Velikonoce, čarodějnice, den dětí a další 8:30 otevření CPD, scházíme se ve třídě (řešíme individuální potřeby dětí po konzultaci s rodiči) 8:30 - 10:00 doba pro spontánní hry a činnosti, vzájemné setkávání dětí 10:00 - 10:30 didakticky zaměřené činnosti, vzděláváme se, téma dne, úklid 10:30 - 11:00 hygiena, dopolední svačina, pitný režim 11:00 - 11:30 přivítání dne, aktivity dětí řízené pedagogy - komunitní kruh, prožitkové učení, pohybové aktivity a hry, cvičení, rytmika, básničky, hra na hudební nástroj a zpívání 11:30 - 11:45 kreativní tvoření, téma dne (děti si osvojují nejrůznější výtvarné techniky, rozvoj grafomotoriky a jemné motoriky, správný úchop a vedení čáry) 11:45 – 12:30 zpravidla pobyt dětí venku, při kterém probíhají spontánní i řízené činnosti s důrazem na pohybové aktivity, seznamování s přírodou, s přírodními jevy a s okolním světem (v případě nepříznivého počasí pokračují spontánní a řízené činnosti a aktivity zaměřené na vzdělávání dětí ve třídách). Ceník: 1 den v týdnu 8:30 - 12:30 hod./800,- Kč/měsíc 2 dny v týdnu 8:30 - 12:30 hod./1600,- Kč/měsíc 3 dny v týdnu 8:30 - 12:30 hod./2100,- Kč/měsíc O volné kapacitě se informujte na tel. 602 399 835

CPD Sedmikráska

PO 08:00-13:00, ÚT 08:00-13:00, ST 08:00-13:00, ČT 08:00-13:00, PÁ 08:00-13:00

Věk 3-6

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Kdo jsme a co nabízíme DDM Hobby centrum 4 je středisko volného času se širokým spektrem nabídky zájmových kroužků, příměstských a pobytových táborů, akcí, aktivit, soutěží, výletů, poznávacích zájezdů, kurzů a akreditovaných školení. Věnujeme se napříč všem věkovým kategoriím. Pro přesdškoláčky již 10 let provozujeme Centra předškolních dětí Sedmikráska, Sluníčko, Vodníček a pro nejmenší návštěvníky Klub Kopretina. Předškoláci u nás Centra předškolních dětí (CPD) jsou vyhledávanou alternativou pro rodiče dětí, kteří upřednostňují vlídné prostředí rodinného typu s menším kolektivem. CPD jsou určena dětem od 3 do 5 let, kolektiv je smíšený v celkovém počtu 15 dětí. V každém centru se v přátelské atmosféře o děti starají 2 zkušení pedagogové. Naši pracovníci sledují nové trendy ve výchově a rozvoji dovedností dítěte, aktivně navštěvují semináře a školení. Činnost center je zaměřena na všestranný rozvoj dětí. Úzce spolupracujeme s rodiči a vycházíme vstříc individuálním potřebám dětí. Veškeré činnosti jsou uzpůsobeny schopnostem a věku dětí a vycházejí z RVP pro mateřské školy. Program CPD Při tvorbě programu v CPD využíváme zejména metody prožitkového a kooperativního učení hrou, situačního a spontánního sociálního učení a tvořivou dramatiku. Součástí programu jsou didakticky zaměřené činnosti - záměrné i spontánní učení, individuální a skupinová práce zaměřená na rozvoj sociálních, poznávacích, estetických, výtvarných a pohybových dovedností dětí. Podporujeme dětskou zvídavost a potřebu objevovat a poznávat nové, získávat zkušenosti a utvrzovat se v již osvojených dovednostech. Poskytujeme dětem dostatek prostoru pro spontánní aktivity a plány. Vedeme je ke správným pracovním návykům při kreativním tvoření, rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku. Děti tak připravujeme pro bezproblémový přechod do dalších předškolních a školních zařízení. Jak to u nás chodí Aktivity v CPD jsou členěny do měsíčních bloků a následně do týdenních témat, která se během dopoledních činností promítají do denního režimu. Společně s dětmi také slavíme důležité svátky v roce - Podzimní slavnost, Mikulášská besídka, Vánoce, masopust, Velikonoce, čarodějnice, den dětí a další.... Navíc připravujeme pro rodiče a seniory během roku 2 pásma básniček a písniček doprovázená tvořivými dílnami (Vánoční a Velikonoční besídky). V době školních prázdnin organizujeme Příměstské tábory pro předškoláčky. 8:00 otevření CPD, scházíme se ve třídě 8:00 - 9:00 doba určená pro příchod dětí do CPD řešíme individuání potřeby dětí po konzultaci s rodiči doba pro spontánní hry a činnosti, vzájemné setkávání dětí 9:00 - 10:15 spontánní hry a činnosti dětí, individuální práce a činnosti, úklid 10:15 - 10:45 přivítání dne, aktivity dětí řízené pedagogy - komunitní kruh, didakticky zaměřené činnosti, vzděláváme se, téma dne, prožitkové učení, pohybové aktivity a hry, cvičení, joga, rytmika, básničky, hra na hudební nástroj a zpívání 10:45 - 11:00 hygiena, dopolední svačina, pitný režim 11:00 - 11:30 kreativní tvoření, téma dne (děti si osvojují nejrůznější výtvarné techniky, rozvoj grafomotoriky a jemné motoriky, správný úchop a vedení čáry) 11:30 - 11:45 hygiena, příprava na pobyt dětí venku 11:45 - 13:00 zpravidla pobyt dětí venku, při kterém probíhají spontánní i řízené činnosti s důrazem na pohybové aktivity, seznamování s přírodou, s přírodními jevy a s okolním světem (v případě nepříznivého počasí pokračují spontánní a řízené činnosti a aktivity zaměřené na vzdělávání dětí ve třídách) 12:00 - 13:00 doba určená pro přebírání dětí zákonnými zástupci Ceník: 3 - 5 dní v týdnu 8:00 - 13:00 hod./2100,- Kč/měsíc o volné kapacitě se informujte na tel. 602 399 835

CPD Sluníčko

PO 08:00-13:00, ÚT 08:00-13:00, ST 08:00-13:00, ČT 08:00-13:00, PÁ 08:00-13:00

Věk 3-6

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Kdo jsme a co nabízíme DDM Hobby centrum 4 je středisko volného času se širokým spektrem nabídky zájmových kroužků, příměstských a pobytových táborů, akcí, aktivit, soutěží, výletů, poznávacích zájezdů, kurzů a akreditovaných školení. Věnujeme se napříč všem věkovým kategoriím. Pro přesdškoláčky již 10 let provozujeme Centra předškolních dětí Sedmikráska, Sluníčko, Vodníček a pro nejmenší návštěvníky Klub Kopretina. Předškoláci u nás Centra předškolních dětí (CPD) jsou vyhledávanou alternativou pro rodiče dětí, kteří upřednostňují vlídné prostředí rodinného typu s menším kolektivem. CPD jsou určena dětem od 3 do 5 let, kolektiv je smíšený v celkovém počtu 15 dětí. V každém centru se v přátelské atmosféře o děti starají 2 zkušení pedagogové. Naši pracovníci sledují nové trendy ve výchově a rozvoji dovedností dítěte, aktivně navštěvují semináře a školení. Činnost center je zaměřena na všestranný rozvoj dětí. Úzce spolupracujeme s rodiči a vycházíme vstříc individuálním potřebám dětí. Veškeré činnosti jsou uzpůsobeny schopnostem a věku dětí a vycházejí z RVP pro mateřské školy. Program CPD Při tvorbě programu v CPD využíváme zejména metody prožitkového a kooperativního učení hrou, situačního a spontánního sociálního učení a tvořivou dramatiku. Součástí programu jsou didakticky zaměřené činnosti - záměrné i spontánní učení, individuální a skupinová práce zaměřená na rozvoj sociálních, poznávacích, estetických, výtvarných a pohybových dovedností dětí. Podporujeme dětskou zvídavost a potřebu objevovat a poznávat nové, získávat zkušenosti a utvrzovat se v již osvojených dovednostech. Poskytujeme dětem dostatek prostoru pro spontánní aktivity a plány. Vedeme je ke správným pracovním návykům při kreativním tvoření, rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku. Děti tak připravujeme pro bezproblémový přechod do dalších předškolních a školních zařízení. Jak to u nás chodí Aktivity v CPD jsou členěny do měsíčních bloků a následně do týdenních témat, která se během dopoledních činností promítají do denního režimu. Společně s dětmi také slavíme důležité svátky v roce - Podzimní slavnost, Mikulášská besídka, Vánoce, masopust, Velikonoce, čarodějnice, den dětí a další.... Navíc připravujeme pro rodiče a seniory během roku 2 pásma básniček a písniček doprovázená tvořivými dílnami (Vánoční a Velikonoční besídky). V době školních prázdnin organizujeme Příměstské tábory pro předškoláčky. 8:00 otevření CPD, scházíme se ve třídě 8:00 - 9:00 doba určená pro příchod dětí do CPD řešíme individuání potřeby dětí po konzultaci s rodiči doba pro spontánní hry a činnosti, vzájemné setkávání dětí 9:00 - 10:15 spontánní hry a činnosti dětí, individuální práce a činnosti, úklid 10:15 - 10:45 přivítání dne, aktivity dětí řízené pedagogy - komunitní kruh, didakticky zaměřené činnosti, vzděláváme se, téma dne, prožitkové učení, pohybové aktivity a hry, cvičení, joga, rytmika, básničky, hra na hudební nástroj a zpívání 10:45 - 11:00 hygiena, dopolední svačina, pitný režim 11:00 - 11:30 kreativní tvoření, téma dne (děti si osvojují nejrůznější výtvarné techniky, rozvoj grafomotoriky a jemné motoriky, správný úchop a vedení čáry) 11:30 - 11:45 hygiena, příprava na pobyt dětí venku 11:45 - 13:00 zpravidla pobyt dětí venku, při kterém probíhají spontánní i řízené činnosti s důrazem na pohybové aktivity, seznamování s přírodou, s přírodními jevy a s okolním světem (v případě nepříznivého počasí pokračují spontánní a řízené činnosti a aktivity zaměřené na vzdělávání dětí ve třídách) 12:00 - 13:00 doba určená pro přebírání dětí zákonnými zástupci Ceník: 3 - 5 dní v týdnu 8:00 - 13:00 hod./2100,- Kč/měsíc o volné kapacitě se informujte na tel. 602 399 835

CPD Vodníček

PO 08:00-13:00, ÚT 08:00-13:00, ST 08:00-13:00, ČT 08:00-13:00, PÁ 08:00-13:00

Věk 3-6

Areál Vltavanů

Přijímáme náhradníky

Centra předškolních dětí (CPD) jsou vyhledávanou alternativou pro rodiče dětí, kteří upřednostňují vlídné prostředí rodinného typu s menším kolektivem. CPD Vodníček je určen dětem od 3 do 6 let, kolektiv je smíšený v celkovém počtu 11 dětí. V CPD Vodníček máme velké zkušenosti s předškolními dětmi. Děti musí být bez plen a bez kočárku. V každém centru se v přátelské atmosféře o děti starají 2 zkušení pedagogové. Naši pracovníci sledují nové trendy ve výchově a rozvoji dovedností dítěte, aktivně navštěvují semináře a školení. Činnost centra je zaměřena na všestranný rozvoj dětí. Úzce spolupracujeme s rodiči a vycházíme vstříc individuálním potřebám dětí. Veškeré činnosti jsou uzpůsobeny schopnostem a věku dětí a vycházejí z RVP pro mateřské školy. Program CPD Při tvorbě programu v CPD využíváme zejména metody prožitkového a kooperativního učení hrou, situačního a spontánního sociálního učení a tvořivou dramatiku. Součástí programu jsou didakticky zaměřené činnosti - záměrné i spontánní učení, individuální a skupinová práce zaměřená na rozvoj sociálních, poznávacích, estetických, výtvarných a pohybových dovedností dětí. Vedeme děti ke správným pracovním návykům při kreativním tvoření, rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku. Děti tak připravujeme pro bezproblémový přechod do dalších předškolních a školních zařízení. Jak to u nás chodí Aktivity v CPD jsou členěny do měsíčních bloků a následně do týdenních témat, která se během dopoledních činností promítají do denního režimu. CPD Vodníček je během školního roku velmi aktivní. Navštívíme Botanickou zahradu v Troji, pražskou ZOO, planetárium ve Stromovce, pravidelně chodíme na divadelní představení, navštěvují nás lektoři z Ekocentra Koniklec s tematickými programy. Také vytváříme pro děti celodopolední tematické programy v lese ( cesta za skřítky Podzimníčkem, Jarničkou a další) . Společně s dětmi také slavíme důležité svátky v roce - Podzimní slavnost, Mikulášská besídka, Vánoce, Masopust, Velikonoce, čarodějnice, den dětí a další. 8:00 otevření CPD, scházíme se ve třídě 8:00 - 9:00 doba určená pro příchod dětí do CPD, řešíme individuální potřeby dětí po konzultaci s rodiči, spontánní hry a činnosti dětí, individuální práce a činnosti, úklid 9:00 - 10:30 přímá pedagogická činnost dle daného tématu ( přivítání dne, aktivity dětí řízené pedagogy - komunitní kruh, didakticky zaměřené činnosti, prožitkové učení, pohybové aktivity a hry, cvičení, rytmika, básničky, hra na hudební nástroj a zpívání) 10:30 - 11:00 hygiena, dopolední svačina, pitný režim 11:00 - 11:30 kreativní tvoření, téma dne (děti si osvojují nejrůznější výtvarné techniky, rozvoj grafomotoriky a jemné motoriky, správný úchop a vedení čáry) 11:30 - 12:00 pobyt dětí venku ( v zimě chodíme krmit labutě k Vltavě a v létě trávíme čas na hřišti v AV, ale i u Vltavy ) 12:00 - 13:00 doba určená pro přebírání dětí zákonnými zástupci

Cvičení pro teenky

ÚT 16:30-17:30

Věk 12-18

3 600 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Přijďte si zacvičit a zapracovat na své kondici, flexibilitě a koordinaci pohybů zábavnou formou! Toto cvičení je speciálně sestaveno pro dospívající dívky a klade důraz na zpevnění těla, protažení a správné držení těla v tomto důležitém období růstu. Zaměříme se na posilovací cviky s vlastní vahou těla, dynamické protahovací prvky a základy různých tanečních stylů pro zlepšení rytmického cítění a pohybové koordinace. Součástí bude i krátká relaxační část pro zklidnění a načerpání energie. Cvičení je vhodné pro všechny zdatnostní úrovně, proběhne v přátelské a uvolněné atmosféře. Těší se na Vás! Klára

Cvičení pro ženy

ÚT 17:30-18:30

Věk 18-55

3 600 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 3 místa

Přijďte si zacvičit a zapracovat na své kondici, flexibilitě a koordinaci pohybů zábavnou formou! Toto cvičení je speciálně sestaveno pro ženy a klade důraz na zpevnění těla, protažení a správné držení těla v jakémkoli věku. Zaměříme se na posilovací cviky s vlastní vahou těla, dynamické protahovací prvky a základy různých tanečních stylů pro zlepšení rytmického cítění a pohybové koordinace. Součástí bude i krátká relaxační část pro zklidnění a načerpání energie. Cvičení je vhodné pro všechny zdatnostní úrovně, proběhne v přátelské a uvolněné atmosféře. Těší se na Vás! Klára

Cyklistický kroužek

ST 16:00-18:00

Věk 12-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Kontakt na instruktora: Tomáš Vopálenský, 602 864 256, vopalensky@hc4.cz Kroužek bude probíhat tradičně každou středu v čase 16:00 až 18:30 pod vedením Tomáše Vopálenského. V plánu jsou především aktivní vyjížďky a zlepšování techniky jízdy za jakéhokoliv počasí, tzn. je potřeba přizpůsobit tomu oblečení (např. pláštěnka, rukavice). Připomínáme povinnou přilbu, pevnou obuv a osvětlení, zejména v zimních měsících. Je také potřeba s sebou vozit náhradní duši, lepení, hustilku a případně nějaké základní nářadí. Dále připomínáme svačinu a lahev, nebo pitný vak, aby bylo možné dodržovat pravidelný pitný a stravovací režim. Prosíme o kola v pokud možno perfektním stavu - s tím případně pomůže http://www.cykloservis-pankrac.cz/, který je zároveň naší základnou. Zázemí cykloservisu je nám k dispozici, stejně jako základní oleje, čistící prostředky a možnost umýt si kolo. Další náplní kroužku bude servis, práce s mapovými podklady, případně posilování. Je dobré přijít o cca 15 minut dříve, aby bylo možné se převléknout, dofouknout, namazat a případně vyřešit technické nedostatky. Na první lekci provedeme zápis a seznámíme se s novými účastníky. Společně si stanovíme pravidla chování v průběhu kroužku a pohybu na jízdním kole. Připomeneme si také některá pravidla silničního provozu. Proběhne také kontrola stavu a způsobilosti kol a krátká jízda zručnosti v areálu Hobby centra 4. Následně se odebreme na kratší vyjížďku, během které zjistíme zkušenosti a dovednosti spojené s jízdou kole, zkontrolujeme správný posez a případně doladíme technické nedostatky. Proto prosím přijeďte na první lekci na kole a s veškerou výbavou! Tešíme se na viděnou! Kroužek se koná ve středu od 16:00 do 18:30 (při pěkném počasí, hlavně mimo zimní měsíce, když je dlouho světlo, končí vyjížďky do 19:00). Scházíme se v cykloservisu Hobby Centra 4. (Nebude-li řečeno jinak, jedeme ven na kola). Změnu programu budeme posílat pomocí SMS nejpozději v úterý dopoledne. Alternativy jsou primárně posilování, cyklistický trenažer, teorie i praxe servisu kola, práce s mapou, GPS a navigace. Pro tyto případy doporučujeme sportovní oblečení na převlečení. Omluvenky, prosím, zasílejte na zmíněné tel. číslo, abychom zbytečně nečekali s odjezdem, děkujeme. Povinnou výbavou je: - horské kolo v perfektním stavu - cyklistická přilba - rukavice - pití (Bidon, umístěný na rámu kola, případně batoh s rezervoárem na vodu. Jako náplň postačí voda, sladké limonády nedoporučujeme). - náhradní duše - základní nářadí (montpáky, multiklíč, pumpička). - aktuálně již světla - vzadu červenou blikačku, vpředu světlo (ne blikačku, mělo by s ním být dobře vidět i za tmy při jízdě v terénu). - vhodné je mít i něco drobného k jídlu - müsli tyčinku, banán. (zcela nevhodné např.: - chleba s máslem a salámem, zelenina, apod.). Batoh - ze zkušeností z let předešlých: Zcela nevhodné jsou "šňůrkové" batohy, které nelze řádně nastavit a nedrží správně na zádech (kromě toho, že to je nepohodlné, tak i nebezpečné). Ideální typ batohu by měl mít jak hrudní tak bederní pás pro správnou fixaci na zádech jezdce. Oblečení - ideální je cyklistický dres a kalhoty s vložkou (pokud dítě zatím nemá, doporučujeme funkční oblečení. V případě kalhot, nesmí být volné, aby se nezamotaly do pohonu kola. V chladném počasí je lepší používat více vrstev nežli například jednu silnější vrstvu. Dítě má poté možnost odložit si, nebo se přiobléct v průběhu vyjížďky). Stravování - správné stravování, je nezbytnou součástí přípravy na vyjížďku a to již den před vyjížďkou (upozorňuji na to již ze zkušeností z let minulých). Myslím, že jako každým rokem bude toto téma, probírané na každé vyjížďce. První setkání v tomto školním roce proběhne ve středu 18.9., sraz bude u cykloservisu v HC4. Program: - seznámení se - jak bude kroužek probíhat - info k celodenním vyjížďkám - odpovědi na dotazy - kontrola zda stav kola splňuje požadavky pro navštěvování cyklistického kroužku. - krátká vyjížďka na Kavčí hory (nepůjde o žádné výkony, pouze potřebujeme okouknout fyzické a technické dovednosti dětí pro správné plánování dalších vyjížděk). -předpokládaný konec 18:30

Dopolední kurz keramiky

ČT 09:30-11:30

Věk 18-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Tento kurz keramiky je určen pro všechny, kdo mají volná dopoledne a chuť tvořit.

Dramatický kroužek pro mladší děti

ÚT 14:30-16:00

Věk 8-11

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Obsazeno

- Pohybové dovednosti (různé hry, zaplnění prostoru, pantomimické vyjádření) - Trénink pozornosti (opět formou různých her) - Práce s rekvizitou (imaginární, později reálnou) - Hlasová výchova (rozmlouvadla, dechová cvičení a hry) - Dramaturgická práce (hledání námětu) - Práce na scénáři (rozbor rolí, rozdělení rolí) - Jevištní fixace představení - Oživení zažitého jevištního tvaru (změna žánru, atd.) - Možná účast představení na soutěži - Závěrečné veřejné představení

Dramatický kroužek pro starší děti

ÚT 16:00-17:30

Věk 12-14

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 3 místa

- Pohybové dovednosti (různé hry, zaplnění prostoru, pantomimické vyjádření) - Trénink pozornosti (opět formou různých her) - Práce s rekvizitou (imaginární, později reálnou) - Hlasová výchova (rozmlouvadla, dechová cvičení a hry) - Dramaturgická práce (hledání námětu) - Práce na scénáři (rozbor rolí, rozdělení rolí) - Jevištní fixace představení - Oživení zažitého jevištního tvaru (změna žánru, atd.) - Možná účast představení na soutěži - Závěrečné veřejné představení

Elektrotechnika pokročilí

ST 18:00-19:30

Věk 10-99

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek je určen pro starší žáky (l0-15 let), kteří již mají základní znalosti v elektrotechnickém oboru. Cílem kroužku je seznámit žáky s elektronickými obvody digitální techniky. Pro teoretickou i praktickou výuku bude použita publikace od Václava Maliny s názvem Poznáváme elektroniku - Digitální technika a stavebnice Voltík 3. Po krátkém seznámení s teorií budou žáci pracovat na zhotovení a oživování zapojení s integrovanými obvody TTL a CMOS na nepájivých kontaktních polích a cuprextitových deskách plošných spojů. V případě zájmu se mohou seznámit i se základy práce s hardware a sofware mikrokontrolérů Atmel (ATtiny, ATmega).

Elektrotechnika začátečníci

ST 16:00-17:30

Věk 8-11

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Přijímáme náhradníky

Kroužek je určen m1adším žákům (8-11 let), kteří elektrotechniku neznají, ale mají zájem se něco o tomto oboru dozvědět. Cílem kroužku je žáky seznámit se základy slaboproudé elektrotechniky. Základní znalosti získají nejprve při práci s elektronickou stavebnicí Voltík 2 a později při sestavování obvodů s tranzistory. Obvody budou zhotovovat při experimentování na nepájivých kontaktních polích a pájením na cvičných cuprextitových a kontaktních deskách.Po zvládnutí problematiky tranzistorů a pasivních elektronických součástek budou realizovat zapojení pomocí integrovaných obvodů NE555, MAA741 a LM386. Naučí se pracovat se základními měřicími přístroji (měření napětí, proudu, odporu) a vyzkouší si práci s osciloskopem. Pro teoretickou i praktickou výuku budou použity publikace od Václava Maliny s názvem Poznáváme elektroniku.

Fit Dance

ČT 18:00-19:30

Věk 14-19

2 900 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Zájmový útvar je určen pro děti a mládež ve věku 14 - 19 let. Fit Dance je taneční fitness program, který spojuje sport, pohyb, tanec a zábavu. Při lekcích se všichni řádně zapotí a dostanou se do dobré kondice. Důraz je kladen na to, aby si lekci každý tanečník a tanečnice maximálně užili a odešli s dobrou náladou. Vychází z nejrůznějších tanečních stylů: hip hop, street dance, MTV, Ladyes dance a jiné. Principem je střídání svižné a pomalé části (kardio cvičení).

Flétna a zpívání

PO 16:00-17:00

Věk 5-7

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Flétna a zpívání Zpěv a hra jednoduchých lidových písní. Děti se naučí základní noty, vnímat rytmus a správně a zdravě dýchat. Flétna je pro děti prvním a nejjednodušším hudebním nástrojem, který pozitivně působí na zdraví dýchacího ústrojí a motoriku prstů. Našim cílem je přirozená radost z muziky. S sebou: zobcovou flétnu, pití Hudební kroužek Hra jednoduchých lidových písní na Orffovy hudební nástroje (bubínky, tamburínky, zvonkohry, xylofony...) a zobcové flétny. Tato skupinka bude fungovat jako doprovodná kapela/orchestr dívčí skupince lidových tanečků - dohromady budou jako hudebně taneční soubor. S sebou: pokud Vaše dítě již hraje na nějaký hud. nástroj, přineste ho; pití Tento kroužek povede Adéla Chválová - absolventka oboru Skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka, studentka oboru Sbormistrovství na PedF UK a vedoucí souboru Musica e Danza.

FLL soutěžní tým

ST 16:30-19:30, NE 16:30-19:30

Věk 11-20

7 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Členové kroužku se účastní soutěže FIRST LEGO League (FLL). V průběhu roku se může tým účastnit několika turnajů, které probíhají v ČR, Evropě a po světě, dále se účastní jiných soutěží a akcí v ČR. Časová náročnost kroužku vč. domácí přípravy je okolo 12 hod. týdně. Schůzky členů týmu probíhají 2x v týdnu, v případě potřeby se tým schází několikrát za týden. Pro bližší informace se prosím obracejte na Zdeňka Langera, vedoucího kroužku na e-mailu langer@hc4.cz Oficiální web soutěže www.firstlegoleague.org

Hra na flétnu PO 13h

PO 13:00-14:00

Věk 6-10

2 900 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Výuka základů hry na zobcovou flétnu, rozvíjení repertoáru písní. Důraz na souborovou hru. Výsledky práce jsou prezentovány na interních i veřejných vystoupeních. Součástí kurzu je i natočení skupinového demosnímku.

Hra na flétnu PO 14h

PO 14:00-15:00

Věk 6-10

2 900 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Výuka základů hry na zobcovou flétnu, rozvíjení repertoáru písní. Důraz na souborovou hru. Výsledky práce jsou prezentovány na interních i veřejných vystoupeních. Součástí kurzu je i natočení skupinového demosnímku.

Hra na flétnu PO 15h

PO 15:00-16:00

Věk 6-10

2 900 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Výuka základů hry na zobcovou flétnu, rozvíjení repertoáru písní. Důraz na souborovou hru. Výsledky práce jsou prezentovány na interních i veřejných vystoupeních. Součástí kurzu je i natočení skupinového demosnímku.

Hra na Ukulele ST 17:15

ST 17:15-18:15

Věk 8-99

2 900 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 3 místa

Skupinová výuka hry na ukulele. Základy akordů a doprovodů. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Hra na Ukulele ST 18:15

ST 18:15-19:15

Věk 89-99

2 900 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Skupinová výuka hry na ukulele. Základy akordů a doprovodů. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Hra na Ukulele ST 19:15

ST 19:15-20:15

Věk 8-99

2 900 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Skupinová výuka hry na ukulele. Základy akordů a doprovodů. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Hudební HobbyKlub

PO 19:00-21:00

Věk 18-26

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Účastníci se seznamují se stěžejními skladbami z oblasti popu, jazzu, blues a latin music, a to praktickou formou hry (kapela). Výsledky budou prezentovány na interních i veřejných akcích, včetně natočení live demosnímku.

Hudební kroužek ČT 14h

ČT 14:00-15:00

Věk 6-8

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Hudební kroužek Hra jednoduchých lidových písní na Orffovy hudební nástroje (bubínky, tamburínky, zvonkohry, xylofony...) a zobcové flétny. Tato skupinka bude fungovat jako doprovodná kapela/orchestr dívčí skupince lidových tanečků - dohromady budou jako hudebně taneční soubor. S sebou: pokud Vaše dítě již hraje na nějaký hud. nástroj, přineste ho; pití Tento kroužek povede Adéla Chválová - absolventka oboru Skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka, studentka oboru Sbormistrovství na PedF UK a vedoucí souboru Musica e Danza.

Hudební kroužek ČT 15h

ČT 15:00-16:00

Věk 8-10

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 3 místa

Hudební kroužek Hra jednoduchých lidových písní na Orffovy hudební nástroje (bubínky, tamburínky, zvonkohry, xylofony...) a zobcové flétny. Tato skupinka bude fungovat jako doprovodná kapela/orchestr dívčí skupince lidových tanečků - dohromady budou jako hudebně taneční soubor. S sebou: pokud Vaše dítě již hraje na nějaký hud. nástroj, přineste ho; pití Tento kroužek povede Adéla Chválová - absolventka oboru Skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka, studentka oboru Sbormistrovství na PedF UK a vedoucí souboru Musica e Danza.

I my to dokážeme

PO 18:00-19:30

Věk 18-99

2 500 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Kroužek tanců disco a hip-hopu určený pro dospělé, kteří chtějí mladým ukázat, že nepatří do starého železa. Pro všechny, kteří nejen rádi tančí a chtějí držet krok se současnou taneční scénou.

In-line bruslení pokročilí

ÚT 16:15-17:45

Věk 8-15

2 100 Kč / rok

Areál Vltavanů

Přijímáme náhradníky

Kroužek je určen pokročilým bruslařům, kteří zvládají plynule jízdu vpřed a umí zastavit, sjet menší kopec, zatočit. Kroužek bude probíhat na modřanské cyklostezce. Sraz dětí je v areálu Vltavanů. Výuka probíhá sezónní formou (podzimní a jarní část),v případě deštivého počasí kroužek neprobíhá. Podzimní část - (17.9.-5.11.2024) Jarní část - (1.4.-10.6.2025)

In-line bruslení začátečníci

ÚT 15:00-16:00

Věk 7-12

1 600 Kč / rok

Areál Vltavanů

Poslední 3 místa

Kroužek je určen začínajícím bruslařům. Kroužek bude probíhat na modřanské cyklostezce (skate park poblíž AV). Sraz dětí je v areálu Vltavanů 229. Výuka probíhá sezónní formou (podzimní a jarní část), v případě deštivého počasí kroužek neprobíhá. Podzimní část - (17.9.-5.11.2024) Jarní část - (1.4.-10.6.2025)

Jemná jóga pro seniory

PO 15:45-16:45

Věk 60-80

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Harmonizační cvičení pro tělo, mysl i duši - nemoc jako nerovnováha na tělesné, duševní či spirituální úrovni organismu Terapeutické restorativní jógové pozice, které zvládnou i začátečníci, nácvik relaxačních a dechových technik na jógové podložce nebo vsedě na židli, kognitivní trénink. Každý cvičí podle svých aktuálních možností. Rozproudíme naši životní energii, propojíme vědomě pohyb s dechem, najdeme rovnováhu mezi aktivitou a relaxací, mezi silou a ohebností, mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Pravidelná praxe jógy prokazatelně zlepšuje funkce dýchacího a oběhového systému, prospívá zdraví všech orgánů včetně mozku a může přinést ovoce ve formě zlepšení pohyblivosti, snížení obav z pádu nebo zranění a zvýšení celkové kvality života. Jóga je fyzickou aktivitou, která zároveň vyžaduje soustředění a vědomé prožívání. Stimuluje tak různé části mozku, jejichž harmonická funkce nás spolehlivě vede k pocitům pohody, svobody a vnitřní spokojenosti. Upozornění: skupinové lekce cvičení a jógy se nedoporučují při nekompenzovaném vysokém krevním tlaku, v pokročilém stadium Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci, při degenerativních onemocněních páteře a také při užívání léků, které způsobují závratě, točení hlavy a poruchy vidění. V těchto případech a při chronických onemocněních se doporučuje konzultace s ošetřujícím lékařem před zápisem na kurz.

Jóga ČT

ČT 09:30-11:00

Věk 18-99

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Cvičení zaměřená na dechová cvičení, jógové sestavy, relaxaci a harmonizaci celého těla. Cílem je získat tělesnou i duševní pohodu, procvičování uvolňovacích a relaxačních prvků.

Jóga pro děti a mládež

PO 17:00-18:00

Věk 7-13

2 400 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Naše lektorka Dáša naučí děti přirozenou cestou si procvičit všechny svaly, správnému dýchání, povede je ke zdravému životnímu stylu. Dětská jóga zlepšuje soustředění, posiluje paměť a rozvíjí komunikaci a představivost. V józe nesoutěžíme, respektujeme sebe i okolí. Jednotlivé cviky vycházejí z toho co je pro nás přirozené a bezpečné.

Jóga pro ženy St - mírně pokročilé

ST 16:45-18:15

Věk 18-65

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Kurz je v hodný pro ženy, které již mají zkušenosti s jógou a které chtěji udělat něco pro sebe - svoje tělo, duši i mysl. Je dobré pokud umí vědomě používat svůj dech k prohloubení účinků ásán nebo relaxace a dokáží pár minut setrvat v některé z meditačních pozic. Cvičí se přípravné cviky (sarva hita ásány) z 1. dílu a navazuje 2. - 3. díl, dechová cvičení (pránájamu nadí šódhanu a anuloma viloma pránájamu), koncentrace / meditace, se zaměřením na harmonii těla, mysli a duše. Vše podle Systému Jóga v denním životě, který se u nás cvičí již přes 50 let. Instruktorka cvičí jógu již od dětství. Jóga pro ní není pouze cvičením, ale životním stylem, který jí každodenně pomáhá. Jogamatky, deky a polštářky jsou k dispozici, pokud si nechcete nosit vlastní.

Jóga proti bolestem v zádech St

ST 18:15-19:45

Věk 18-70

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Obsazeno

Jóga v denním životě PROTI BOLESTEM V ZÁDECH Kurz je určen pro ženy i muže začátečníky i pokročilé jogíny, které trápí bolesti zad a s tím spojené další neduhy, nesprávné držení těla, uvolněné svalstvo zejména tzv. hluboké vnitřní svaly. Cvičíme podle knihy Jóga proti bolestem v zádech, což je vybraný soubor cviků na léčbu a prevenci bolestí zad. Tato kniha vznikla ve spolupráci autora s lékaři a fyzioterapeuty na základě dlouhodobých zkušeností z léčebné praxe lékařů a rehabilitačních pracovníků. Jsem instruktorka jógy, kterou cvičím od dětství. Jóga pro mne není pouze cvičením ale životním stylem, který mi každodenně pomáhá. S sebou si přineste: - pohodlné oblečení - jogamatky a polštářky jsou k dispozici, ale pokud preferujete vlastní, není v tom problém

Jóga ST

ST 09:30-11:00

Věk 18-99

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Cvičení zaměřená na dechová cvičení, jógové sestavy, relaxaci a harmonizaci celého těla. Cílem je získat tělesnou i duševní pohodu, procvičování uvolňovacích a relaxačních prvků.

Jóga ÚT

ÚT 09:30-11:00

Věk 18-99

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Cvičení zaměřená na dechová cvičení, jógové sestavy, relaxaci a harmonizaci celého těla. Cílem je získat tělesnou i duševní pohodu, procvičování uvolňovacích a relaxačních prvků.

Jóga v souladu pro ženy

PO 18:30-20:00

Věk 18-65

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Jóga v souladu s přírodními cykly jako bezpečná cesta k sobě Skrze vědomé prožívání jógové praxe s úsměvem najdeme, co nám dělá dobře a co potřebujeme. Na jógové podložce i v každodenním životě. Jóga nás vede k láskyplnému vztahu k sobě, k ostatním, k životu za přispění vhodného mixu relaxačních technik, dechových a koncentračních cvičení, jógových ásán a muder, aromaterapie, bylinek, technik pro aktivaci naší intuice nebo třeba zpívání manter. Znáte journaling? Psaní jógového deníčku na konci každé lekce nám otvírá dveře k poznání sebe sama. V průběhu kurzu navnímáme vliv různých ročních období, fází měsíce a našeho cyklu na naše emoce a psychiku a jejich působení na naše fyzické tělo. Společná praxe nás bude laskavě doprovázet na cestě k rovnováze na jógové podložce i v různých životních situacích a naučíme se během ní vytvářet prostor pro inspiraci, sebe-léčení, sebe-rozvoj a vlastní evoluci. Vhodné pro všechny ženy, pro které není jógová praxe novinkou. English speaking yogis welcome!

Karate A (út+čt)

ÚT 18:00-19:00, ČT 18:00-19:30

Věk 8-15

5 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

- nácvik základních technik v pokročilém provedení za účelem lepšího bojového provedení - technická a taktická příprava na sportovní soutěže karate - zlepšení fyzické koordinace a objemové výdrže celého těla - výchova v duchu a etiky karate DO - účast na soutěžích ČSKE

Karate B (út+čt)

ÚT 17:00-18:00, ČT 17:00-18:00

Věk 7-15

5 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

- nácvik nových a opakování známých základních technik rukou DŽOSI WAZA - nácvik nových a opakování známých základních technik nohou KAŠI WAZA - nácvik řízeneho kumite - GOHON IPPON KUMITE - nácvik a opakování KATA - HEIAN SHODAN - nácvik BUNKAI pro KATA - HEIAN SHODAN (nácvik ve trojicích) - nácvik HEIAN NIDAN - ukončení školního roku zkouškou k získání technického stupně

Karate C - začátečníci (út+čt)

ÚT 16:00-17:00, ČT 16:00-17:00

Věk 6-12

5 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

- rozvoj jemné i hrubé motoriky pomocí her a herních pomůcek - nácvik základních prvků gymnastiky - zlepšení celkové fyzické kondice - nácvik základních technik karate - vštěpování etiky karate + základní pojmy - nácvik základních technik nohou a základních postojů karate - ukončení školního roku zkouškou k získání technického stupně

Keramika pro (pra)rodiče s dětmi ÚT14:30

ÚT 14:30-16:00

Věk 3-6

3 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Kroužek keramiky pro (pra)rodiče s dětmi je nabízen pro dospělé s dětmi od tří do šesti let. Je zaměřen na rozvíjení drobné motoriky dětí, trpělivosti a spolupráci při výrobě drobných keramických dárků. Dospělým se snažíme umožnit relaxaci a výrobu malé užitkové keramiky. Během školního roku se účastníci postupně seznamují se všemi dostupnými technikami. Každé pololetí je zakončeno výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Druhé dítě s jedním dospělým - poplatek 700,- Kč. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar jen za dítě.

Keramika pro děti a mládež ČT 16:00

ČT 16:00-17:30

Věk 7-18

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Během celého školního roku se děti postupně seznamují s výrobou užitkové keramiky. Plátovou technikou - vázy, válečkovou - čajové a kávové servisy, vydlabávaná koule. Ve druhé polovině školního roku stavíme busty i plastiky a věnujeme se výuce točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si děti dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky. Vyškrabávání, polévání.. V dílně pracujeme se dvěma druhy hlíny: červená točírenská a světlá šamotová. Každé pololetí zakončujeme výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Klademe důraz na rozvíjení kreativity a vlastní fantazie.

Keramika pro děti a mládež PO 14:30

PO 14:30-16:00

Věk 7-10

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Během celého školního roku se děti postupně seznamují s výrobou užitkové keramiky. Plátovou technikou - vázy, válečkovou - čajové a kávové servisy, vydlabávaná koule. Ve druhé polovině školního roku stavíme busty i plastiky a věnujeme se výuce točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si děti dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky. Vyškrabávání, polévání.. V dílně pracujeme se dvěma druhy hlíny: červená točírenská a světlá šamotová. Každé pololetí zakončujeme výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Klademe důraz na rozvíjení kreativity a vlastní fantazie. Pravidelná činnost kroužku končí v týdnu od 1.6.2020, výstava spojená s odnášením výrobků bude probíhat 16. a 17.6.2020, vždy od 14 do 18 hodin.

Keramika pro děti a mládež PO 16:00

PO 16:00-17:30

Věk 7-18

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Během celého školního roku se děti postupně seznamují s výrobou užitkové keramiky. Plátovou technikou - vázy, válečkovou - čajové a kávové servisy, vydlabávaná koule. Ve druhé polovině školního roku stavíme busty i plastiky a věnujeme se výuce točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si děti dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky. Vyškrabávání, polévání.. V dílně pracujeme se dvěma druhy hlíny: červená točírenská a světlá šamotová. Každé pololetí zakončujeme výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Klademe důraz na rozvíjení kreativity a vlastní fantazie.

Keramika pro děti a mládež ST 14:30

ST 14:30-16:00

Věk 7-18

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Během celého školního roku se děti postupně seznamují s výrobou užitkové keramiky. Plátovou technikou - vázy, válečkovou - čajové a kávové servisy, vydlabávaná koule. Ve druhé polovině školního roku stavíme busty i plastiky a věnujeme se výuce točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si děti dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky. Vyškrabávání, polévání.. V dílně pracujeme se dvěma druhy hlíny: červená točírenská a světlá šamotová. Každé pololetí zakončujeme výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Klademe důraz na rozvíjení kreativity a vlastní fantazie.

Keramika pro děti a mládež ST 16:00

ST 16:00-17:30

Věk 7-18

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Během celého školního roku se děti postupně seznamují s výrobou užitkové keramiky. Plátovou technikou - vázy, válečkovou - čajové a kávové servisy, vydlabávaná koule. Ve druhé polovině školního roku stavíme busty i plastiky a věnujeme se výuce točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si děti dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky. Vyškrabávání, polévání.. V dílně pracujeme se dvěma druhy hlíny: červená točírenská a světlá šamotová. Každé pololetí zakončujeme výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Klademe důraz na rozvíjení kreativity a vlastní fantazie.

Keramika pro děti a mládež ÚT 16:00

ÚT 16:00-17:30

Věk 7-18

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Poslední 4 místa

Během celého školního roku se děti postupně seznamují s výrobou užitkové keramiky. Plátovou technikou - vázy, válečkovou - čajové a kávové servisy, vydlabávaná koule. Ve druhé polovině školního roku stavíme busty i plastiky a věnujeme se výuce točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si děti dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky. Vyškrabávání, polévání.. V dílně pracujeme se dvěma druhy hlíny: červená točírenská a světlá šamotová. Každé pololetí zakončujeme výstavkou dětských prací spojenou s propagací a odnášením výrobků. Klademe důraz na rozvíjení kreativity a vlastní fantazie.

Keramika pro dospělé PO

PO 18:00-20:00

Věk 18-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Keramické kroužky pro dospělé jsou nabízeny ve večerních hodinách tři dny v týdnu. Při hodinách se účastníci seznamují se všemi dostupnými technikami používanými při stavbě užitkové i dekorační keramiky. Věnujeme se točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si dospělí dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky - vyškrabávání, polévání, rytí, zamývání... Každé pololetí je zakončeno výstavkou prací dospělých spojenou s propagací a odnášením výrobků.

Keramika pro dospělé ST

ST 17:30-19:30

Věk 18-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Keramické kroužky pro dospělé jsou nabízeny ve večerních hodinách tři dny v týdnu. Při hodinách se účastníci seznamují se všemi dostupnými technikami používanými při stavbě užitkové i dekorační keramiky. Věnujeme se točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si dospělí dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky - vyškrabávání, polévání, rytí, zamývání... Každé pololetí je zakončeno výstavkou prací dospělých spojenou s propagací a odnášením výrobků.

Keramika pro dospělé ÚT

ÚT 18:00-20:00

Věk 18-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Keramické kroužky pro dospělé jsou nabízeny ve večerních hodinách tři dny v týdnu. Při hodinách se účastníci seznamují se všemi dostupnými technikami používanými při stavbě užitkové i dekorační keramiky. Věnujeme se točení na hrnčířském kruhu. Keramické střepy si dospělí dekorují engobami, glazurami, metalfritami. Při dekoraci používají různé techniky - vyškrabávání, polévání, rytí, zamývání... Každé pololetí je zakončeno výstavkou prací dospělých spojenou s propagací a odnášením výrobků.

Keramika pro předškoláky a malé školáky ČT 14:30

ČT 14:30-16:00

Věk 5-8

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Tento kroužek je otevřen pro děti předškolního věku a malé školáky (1+2tř.) - 5-8 let

Klavír klasický ÚT 15h

ÚT 15:00-16:00

Věk 8-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Obsazeno

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický ÚT 16 h

ÚT 16:00-17:00

Věk 8-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Obsazeno

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický ÚT 17h

ÚT 17:00-18:00

Věk 8-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Obsazeno

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavir klasický ÚT 18h

ÚT 18:00-19:00

Věk 8-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ČT 14h

ČT 14:00-15:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ČT 15h

ČT 15:00-16:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Obsazeno

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ČT 16h

ČT 16:00-17:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Obsazeno

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ČT 17h

ČT 17:00-18:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ST 13h

ST 13:00-14:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ST 14h

ST 14:00-15:00

Věk 8-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ST 15h

ST 15:00-16:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Obsazeno

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ST 16h

ST 16:00-17:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klavír klasický/jazzový ST 17h

ST 17:00-18:00

Věk 9-26

6 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Individuální výuka hry na klavír se zaměřením na oblast klasické, jazzové a populární hudby. Součástí kurzu je i pravidelné pololetní veřejné vystoupení a natočení demosnímku.

Klub maminek cvičení - čtvrtek

ČT 09:00-10:00

Věk 2-3

2 400 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek je určen pro děti ve věku 1,5-2,5 roku a jejich rodiče. Pod vedením odborného lektora děti za doprovodu a pomoci rodičů rozvíjejí formou hry své pohybové dovednosti. V kroužku využíváme sportovní nářadí a náčiní - lavička, žíněnky, míče, prolézačky, tunel; nacvičujeme říkanky a písničky spojené s pohybem. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar jen za dítě. Kapacita kroužku je 10 dětí + 10 dospělých. Lekce trvá 45 minut - pohybová aktivita, 15 minut - konzultace.

Klub maminek cvičení - středa

ST 09:00-10:00

Věk 2-3

2 400 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek je určen pro děti ve věku 1,5-2,5 roku a jejich rodiče. Pod vedením odborného lektora děti za doprovodu a pomoci rodičů rozvíjejí formou hry své pohybové dovednosti. V kroužku využíváme sportovní nářadí a náčiní - lavička, žíněnky, míče, prolézačky, tunel; nacvičujeme říkanky a písničky spojené s pohybem. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar pouze za dítě. Kapacita kroužku je 10 dětí + 10 dospělých. Lekce trvá 45 minut - pohybová aktivita, 15 minut - konzultace.

Klub maminek tvoření

ČT 10:15-11:15

Věk 2-3

2 400 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kroužek je určen pro děti ve věku 1,5-3 roku a jejich rodiče. Pod vedením odborného lektora děti za doprovodu a pomoci rodičů rozvíjejí formou hry své dovednosti. V kroužku se naučíme jednoduché výtvarné techniky a vytvoříme něco hezkého. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar jen za dítě.

KOMIKSOVÁ VÝTVARKA ST

ST 15:00-17:00

Věk 10-15

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Obsazeno

Speciální výtvarka zaměřená na komiksovou tvorbu. Děti se skrze rozmanité výtvarné techniky naučí, jak správně kreslit komiks, vyjádřit příběh, zápletku, ale i napětí či emoce. Kroužek se tak bude zaměřovat i na výtvarné disciplíny s komiksem spojené - např. kresbu figury, tváře apod. Práce žáků budou vystaveny v rámci tématických výstav v Hobby centrum 4, v pavilonu B a D. Vedoucí kroužku: Tereza Večeřová

Kondiční posilování

ČT 16:30-17:30

Věk 13-26

2 600 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Poslední 3 místa

Kodniční posilování - zaměření především na posilování s vlastní vahou nebo s menší zátěží. Důraz na správné provedení cviků. V případě hezkého počasí posilování na venkovním workoutovém hřišti v Centrálním parku na Pankráci.

Koumák - přírodovědný kroužek

ČT 17:00-18:00

Věk 7-10

3 100 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

Přírodovědně zaměřený kroužek pro zvídavé děti, které mají zájem o přírodu. Cílem kroužku je seznámit děti se základními ději v přírodě, kdy jednoduchými zábavnými pokusy se základy chemie, biologie a fyziky, jim pomůžeme pochopit, jak některé věci a jevy vznikají a fungují. Využijeme krásného prostředí v okolí Vltavy a pravidelnými vycházkami do přírody, budeme poznávat rostliny i živočichy a dětem tak umožníme přímý kontakt s přírodou. Společně se tak pokusíme porozumět vztahům mezi člověkem a přírodou. V kroužku se také budeme hodně věnovat práci s mikroskopem a přírodními materiály. Součástí schůzek budou také poznávací i postřehové hry a exkurze na zajímavá místa. Kroužek je pro děti, které mají již ukončenou první třídu

Kouzelnický kroužek

PO 15:30-17:30

Věk 8-25

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Přijímáme náhradníky

Kouzelnický kroužek je určen těm, kteří mají zájem proniknout do světa kouzel a magie. Na schůzkách se naučí jevištnímu vystupování, spisovné mluvě, správné artikulaci a osvojí si základní společenská pravidla. Seznámí se s historií kouzelnictví a slavnými světovými kouzelníky pomocí studijních filmových ukázek. Setkají se s kouzelnickými rekvizitami a naučí se s nimi zacházet. Pod vedením zkušeného lektora se děti naučí sestavit si své vlastní kouzelnické číslo se vším, co k tomu patří - hudba, osvětlení, kostým, rekvizity... Účastníci své dovednosti předvádějí na kouzelnických vystoupeních v rámci akcí Hobby centra 4 a ti zkušenější i na velkých celopražských aj.akcích. Lektor: Pavel Dolejška

Kurz kreativního psaní

ČT 15:00-16:30

Věk 9-12

2 200 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

V kroužku budeme psát texty, dáme jim formu a tvar. Budeme rozvíjet příběhy a pracovat s fantazií. Budeme si kreativní formou hrát se slovy a upřádat z myšlenek příběhy, stavět děj a pracovat s napětím. Hrát hry se slovy a písmeny. Kdo by nechtěl být spisovatelem?

Kutilové I. - mladší děti

ST 14:30-16:00

Věk 7-9

3 600 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

V areálu Vltavanů otevíráme nový řemeslný kroužek pro všechny zvídavé děti. V nových prostorách v pavilonu D, nabízíme ukázky základních lidských činností a řemesel. Kroužek je veden tak, aby děti v průběhu roku postupně získávaly dovednosti a návyky v práci s nástroji, a to od úplných základů až po složitější kutilské činnosti. Naučí se poznávat různé materiály a jejich možnosti a seznámí se se způsoby, jak s nimi pracovat. Budeme vyrábět ze dřeva, plastu, papíru, gumy, plechu a z dalších materiálů. Budeme používat vrtačku, pilky, kladiva, šroubováky, dláta, špachtle. Budeme řezat, vázat, šroubovat, lepit, vrtat a mnoho dalšího. Kroužek je vhodný pro kluky i holky, které baví vyrábět věci rukama.

Kutilové II. - starší děti

ST 16:15-17:45

Věk 10-13

3 600 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

V areálu Vltavanů otevíráme nový řemeslný kroužek pro všechny zvídavé děti. V nových prostorách v pavilonu D, nabízíme ukázky základních lidských činností a řemesel. Kroužek je veden tak, aby děti v průběhu roku postupně získávaly dovednosti a návyky v práci s nástroji, a to od úplných základů až po složitější kutilské činnosti. Naučí se poznávat různé materiály a jejich možnosti a seznámí se se způsoby, jak s nimi pracovat. Budeme vyrábět ze dřeva, plastu, papíru, gumy, plechu a z dalších materiálů. Budeme používat vrtačku, pilky, kladiva, šroubováky, dláta, špachtle. Budeme řezat, vázat, šroubovat, lepit, vrtat a mnoho dalšího. Kroužek je vhodný pro kluky i holky, které baví vyrábět věci rukama.

Kytara s Klárou ST 17:30h VELMI POKROČILÍ

ST 17:30-18:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují a pravidelná veřejná vystoupení

Kytara s Klárou ST 15:30h POKROČILÍ

ST 15:30-16:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední místo!

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují a pravidelná veřejná vystoupení

Kytara s Klárou ST 16:30h VELMI POKROČILÍ

ST 16:30-17:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Obsazeno

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují a pravidelná veřejná vystoupení

Kytara s Klárou ST 18:30h VELMI POKROČILÍ

ST 18:30-19:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 3 místa

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují a pravidelná veřejná vystoupení

LEGO robotika

PO 15:00-16:30

Věk 10-17

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední místo!

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, ukážeme ti jak fungují uvnitř a dáme ti spoustu možností si roboty vyzkoušet. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji vynalézavost. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime a LEGO Mindstorms EV3. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, naučí se logicky myslet a osvojí si základní programovací návyky. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty. Pokud tě robotika zajímá a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhej se přihlásit!

LEGO robotika

PO 17:00-18:30

Věk 10-17

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední místo!

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, ukážeme ti jak fungují uvnitř a dáme ti spoustu možností si roboty vyzkoušet. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji vynalézavost. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime a LEGO Mindstorms EV3. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, naučí se logicky myslet a osvojí si základní programovací návyky. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty. Pokud tě robotika zajímá a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhej se přihlásit!

LEGO robotika a FLL II.

ČT 17:00-19:00

Věk 11-17

4 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek je zaměřen na účast v robotických soutěžích. Je soustředěn primárně na soutěž FIRST LEGO League. Tato soutěž je zaměřená na stavění robota ze stavebnice LEGO Mindstorms a na vytváření řešení na předem zadané téma a jeho následné odprezentování. Během kroužku se děti naučí základní robotické principy, prezentovat, mluvit před lidmi a mnohé další. Předpokládá se základní znalost stavebnice LEGO Mindstorms EV3 včetně základního programování a zájem o soutěž FIRST LEGO League.

LEGO robotika a STEM

ČT 15:00-16:30

Věk 10-17

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, ukážeme ti jak fungují uvnitř a dáme ti spoustu možností si roboty vyzkoušet. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji vynalézavost. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime a LEGO Mindstorms EV3. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, naučí se logicky myslet a osvojí si základní programovací návyky. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty. Pokud tě robotika zajímá a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhej se přihlásit!

LEGO robotika a STEM

ČT 17:00-18:30

Věk 10-17

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, ukážeme ti jak fungují uvnitř a dáme ti spoustu možností si roboty vyzkoušet. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji vynalézavost. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime a LEGO Mindstorms EV3. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, naučí se logicky myslet a osvojí si základní programovací návyky. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty. Pokud tě robotika zajímá a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhej se přihlásit!

LEGO robotika a STEM

PÁ 15:00-16:30

Věk 8-12

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Přijímáme náhradníky

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, se kterými si potom můžeš hrát. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy a hry, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev či her se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji kreativitu. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime, která je určena pro mladší děti. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, které je velmi podobné programovacímu jazyku Scratch a naučí se základním programovacím návykům. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické a dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty jako LEGO Mindstorms EV3 nebo VEX IQ. Pokud vás robotika zajímá a chcete si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhejte se přihlásit!

LEGO robotika a STEM

PÁ 17:00-18:30

Věk 8-14

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, se kterými si potom můžeš hrát. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy a hry, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev či her se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji kreativitu. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime, která je určena pro mladší děti. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, které je velmi podobné programovacímu jazyku Scratch a naučí se základním programovacím návykům. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické a dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty jako LEGO Mindstorms EV3 nebo VEX IQ. Pokud vás robotika zajímá a chcete si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhejte se přihlásit!

Letečtí modeláři ČT 17:00h

ČT 17:00-19:15

Věk 8-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Cílem tohoto zájmového kroužku je zvládnout stavbu, zalétání a létání s modely letadel, podloženou odpovídajícími teoretickými znalostmi.

Letečtí modeláři PO 14:15h

PO 14:15-16:30

Věk 8-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Cílem tohoto zájmového kroužku je zvládnout stavbu, zalétání a létání s modely letadel, podloženou odpovídajícími teoretickými znalostmi.

Letečtí modeláři ST 16:15h

ST 16:15-18:30

Věk 8-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 4 místa

Cílem tohoto zájmového kroužku je zvládnout stavbu, zalétání a létání s modely letadel, podloženou odpovídajícími teoretickými znalostmi.

Letečtí modeláři ÚT 14:00h

ÚT 14:00-16:15

Věk 8-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 4 místa

Cílem tohoto zájmového kroužku je zvládnout stavbu, zalétání a létání s modely letadel, podloženou odpovídajícími teoretickými znalostmi.

Letečtí modeláři ÚT 16:30h

ÚT 16:30-18:45

Věk 8-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Cílem tohoto zájmového kroužku je zvládnout stavbu, zalétání a létání s modely letadel, podloženou odpovídajícími teoretickými znalostmi.

Lezecká stěna - ÚT 19:00-20:30 POKROČILÍ

ÚT 19:00-20:30

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Cílem kroužku je zdokonalení základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Termíny kroužku od 17:30 hod jsou určeny pro pokročilé lezce, kteří navštěvovali lezecké kroužky nejméně dva školní roky.

Lezecká stěna ČT 14:30 - 16:00

ČT 14:30-16:00

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna ČT 16:00 - 17:30

ČT 16:00-17:30

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna ČT 17:30-19:00 POKROČILÍ

ČT 17:30-19:00

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zdokonalení základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Termíny kroužku od 17:30 hod jsou určeny pro pokročilé lezce, kteří navštěvovali lezecké kroužky nejméně dva školní roky.

Lezecká stěna PO 14:30 - 16:00

PO 14:30-16:00

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna PO 16:00 - 17:30

PO 16:00-17:30

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna PO 17:30-19:00 POKROČILÍ

PO 17:30-19:00

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Poslední 3 místa

Cílem kroužku je zdokonalení základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Termíny kroužku od 17:30 hod jsou určeny pro pokročilé lezce, kteří navštěvovali lezecké kroužky nejméně dva školní roky.

Lezecká stěna ST 14:30 - 16:00

ST 14:30-16:00

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna ST 16:00 - 17:30

ST 16:00-17:30

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna ST 17:30-19:00 POKROČILÍ

ST 17:30-19:00

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zdokonalení základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Termíny kroužku od 17:30 hod jsou určeny pro pokročilé lezce, kteří navštěvovali lezecké kroužky nejméně dva školní roky.

Lezecká stěna ÚT 14:30 - 16:00

ÚT 14:30-16:00

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Obsazeno

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna ÚT 16:00 - 17:30

ÚT 16:00-17:30

Věk 7-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Obsazeno

Cílem kroužku je zvládnutí základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Člen kroužku by měl na konci školního roku zvládnout navázání na lano, vyvést cestu, jistit. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Věkovým limitem pro přijetí do kroužku je vstup do 1. třídy ZŠ. Mladším dětem není kroužek určen. Další podmínkou je být schopen vykonávat sportovní, zvláště pak horolezecké aktivity bez omezení (např. bez závažných chronických onemocnění, cévních onemocnění, epilepsie, vad páteře, kterým vadí otřesy, aj.)

Lezecká stěna ÚT 17:30-19:00 POKROČILÍ

ÚT 17:30-19:00

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Poslední 3 místa

Cílem kroužku je zdokonalení základních lezeckých dovedností podložených odpovídajícími teoretickými znalostmi. Výuka probíhá na venkovní lezecké stěně v areálu Hobby centra 4, v ul. Bartákova 1200, v zimním období na vnitřní lezecké stěně v Amfoře, ul. Pujmanové 9. Termíny kroužku od 17:30 hod jsou určeny pro pokročilé lezce, kteří navštěvovali lezecké kroužky nejméně dva školní roky.

Lidové tanečky a zpívánky

ČT 16:00-17:00

Věk 8-10

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Lidové tanečky a zpívánky Zpěv lidových písní s jednoduchými choreografiemi. V této skupině budou převážně holčičky, ale mohou se samozřejmě hlásit i kluci, pokud je tanec láká. Moderních aktivit je dnes nespočet, my ale pěstujeme to, na co se dnes už skoro zapomíná - lidová píseň a tanec je základní zdroj, z něhož další hudba a tanec vychází. Budou-li děti rozumět lidové písni, budou-li ji mít rády, bude to vklad do jejich dalšího citového i uměleckého rozvoje. S sebou: dívky sukničku a taneční piškoty/cvičky, vlasy stažené do culíku, pití Tento kroužek povede Adéla Chválová - absolventka oboru Skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka, studentka oboru Sbormistrovství na PedF UK a vedoucí souboru Musica e Danza.

Lidové tanečky a zpívánky pro mladší školáčky

PO 14:00-15:00

Věk 5-7

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Lidové tanečky a zpívánky Zpěv lidových písní s jednoduchými choreografiemi. V této skupině budou převážně holčičky, ale mohou se samozřejmě hlásit i kluci, pokud je tanec láká. Moderních aktivit je dnes nespočet, my ale pěstujeme to, na co se dnes už skoro zapomíná - lidová píseň a tanec je základní zdroj, z něhož další hudba a tanec vychází. Budou-li děti rozumět lidové písni, budou-li ji mít rády, bude to vklad do jejich dalšího citového i uměleckého rozvoje. S sebou: dívky sukničku a taneční piškoty/cvičky, vlasy stažené do culíku, pití Tento kroužek povede Adéla Chválová - absolventka oboru Skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka, studentka oboru Sbormistrovství na PedF UK a vedoucí souboru Musica e Danza.

Lidové tanečky a zpívánky pro předškoláčky

PO 15:00-16:00

Věk 3-5

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední místo!

Lidové tanečky a zpívánky Zpěv lidových písní s jednoduchými choreografiemi. V této skupině budou převážně holčičky, ale mohou se samozřejmě hlásit i kluci, pokud je tanec láká. Moderních aktivit je dnes nespočet, my ale pěstujeme to, na co se dnes už skoro zapomíná - lidová píseň a tanec je základní zdroj, z něhož další hudba a tanec vychází. Budou-li děti rozumět lidové písni, budou-li ji mít rády, bude to vklad do jejich dalšího citového i uměleckého rozvoje. S sebou: dívky sukničku a taneční piškoty/cvičky, vlasy stažené do culíku, pití Tento kroužek povede Adéla Chválová - absolventka oboru Skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka, studentka oboru Sbormistrovství na PedF UK a vedoucí souboru Musica e Danza.

Míčové hry a netradiční sporty 10-13 let

PO 16:30-17:30

Věk 10-13

2 600 Kč / rok

Praha

Přijímáme náhradníky

Kroužek Míčové hry a netradiční sporty navazuje na kroužek Míčových her pro děti 7-9 let. Je ideální pro děti, které mají rády pohyb, zábavu a chtějí si vyzkoušet různé druhy sportovních aktivit. Zaměřuje se na různé míčové hry (základy basketbalu, volejbalu, házené, vybíjené, softbalu) a netradiční sporty(kanjam,flagfotbal,frisbee,spikeball,crossnet,ringo) které nejsou běžně součástí školní tělesné výchovy. Nabízí možnost vyzkoušet si méně obvyklé sporty a najít si svůj oblíbený. Cílem je rozvoj pohybových dovedností dětí, zlepšení koordinace, rychlosti, síly a vytrvalosti. Týmová spolupráce, komunikace a učení se strategii.

Míčové hry pro děti 7-9 let

PO 15:30-16:30

Věk 7-9

2 600 Kč / rok

Praha

Přijímáme náhradníky

Cílem tohoto kroužku je naučit děti správně chytat a házet míčem, přihrávat si, driblovat, ale také správně běhat a poznávat hlavní zásady kolektivních sportů. To vše samozřejmě hravou formou, za pomoci mnoha soutěží, zábavných cvičení a her.

Minecraft I

ST 15:30-17:30

Věk 8-12

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Přijímáme náhradníky

Kroužek minecraftu Využití populární hry minecraft k rozvoji týmové spolupráce, kreativity a chování ve virtuálním světě.

Minecraft II

ST 17:30-19:30

Věk 10-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek Minecraftu je zaměřen hlavně na začátečníky, kteří se chtějí seznámit s hrou a hrát ji více efektivněji a zábavně. Hru si děti projdou od úplného začátku - přes instalaci a správu verzí, tvorbu světů, tak vlastní hru jako takovou a nakonec poražení draka. Tím hra ale vůbec nekončí, ba naopak. Dále budou děti rozvíjet vzájemnou spolupráci, kreativitu a tvořit ve světě na společném serveru. Děti se také naučí základní bezpečnost při hraní online her.

Minecraft III

ČT 14:30-16:30

Věk 8-12

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední místo!

Kroužek minecraftu Využití populární hry minecraft k rozvoji týmové spolupráce, kreativity a chování ve virtuálním světě.

Minecraft IV

ČT 17:00-19:00

Věk 10-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 3 místa

Kroužek Minecraftu je zaměřen hlavně na začátečníky, kteří se chtějí seznámit s hrou a hrát ji více efektivněji a zábavně. Hru si děti projdou od úplného začátku - přes instalaci a správu verzí, tvorbu světů, tak vlastní hru jako takovou a nakonec poražení draka. Tím hra ale vůbec nekončí, ba naopak. Dále budou děti rozvíjet vzájemnou spolupráci, kreativitu a tvořit ve světě na společném serveru. Děti se také naučí základní bezpečnost při hraní online her.

Mini tance

ÚT 15:00-16:00

Věk 5-7

2 500 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Zájmový útvar je určen předškolním dětem se zájmem o tanec. Náplní kroužku je seznámit děti se základními tanečními styly a rozvoj jejich pohybové kultury.

MIX dance děti

ČT 15:00-16:30

Věk 6-12

2 500 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Obsazeno

Kroužek je určen pro tanečníky - děti. Seznamují se s tanečními prvky disco tanců, street tanců, hip hopu a dalších moderních tanců.

Mix dance junior

ČT 16:30-18:00

Věk 12-15

2 500 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Kurz tance street stylu přednostně určen mládeži. Street Dance je pro všechny věkové kategorie. Dokáže se jim dobře přizpůsobit stupněm vyučované náročnosti. Tančí se na Hip Hop music, Funky, R'n'B, soulovou hudbu.

Moderní tanec v areálu Vltavanů

ČT 16:30-18:00

Věk 9-12

3 400 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

Moderní tanec vychází z baletních prvků. Děti se během kroužku naučí základní baletní kroky, cítit hudbu a vnímat rytmus. Cílem je rozvíjet pohybové dovednosti a celkovou koordinaci těla zábavnou formou. Děti budou mít prostor pro individuální taneční projev, ale také se naučí choreografii, kterou v průběhu roku vytvoří společně s lektorem. V závěru roku děti čeká závěrečné vystoupení.

Muzikálové herectví 15+

ÚT 17:30-19:30

Věk 13-26

3 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

- Pohybové dovednosti (různé hry, zaplnění prostoru, pantomimické vyjádření) - Trénink pozornosti (opět formou různých her) - Práce s rekvizitou (imaginární, později reálnou) - Hlasová výchova (rozmlouvadla, dechová cvičení a hry) - Dramaturgická práce (hledání námětu) - Práce na scénáři (rozbor rolí, rozdělení rolí) - Jevištní fixace představení - Oživení zažitého jevištního tvaru (změna žánru, atd.) - Možná účast představení na soutěži - Závěrečné veřejné představení

Notička - Muzikohrátky s pohádkou

ÚT 15:00-16:00

Věk 3-5

2 800 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

V kroužku Notička si děti osvojí základy zpěvu, rozvinou své rytmické cítění pomocí hry na jednoduché nástroje jako např. djembe, boomwhackers a Orffovy nástroje. Během lekcí si hravou formou vštípí základy správného dýchání a používání hlasu při zpěvu i mluvení, rozvinou rytmické cítění vytvářením hudebních doprovodů k písničkám lidovým i umělým. Děti získají základy hudební teorie. Cílem je rozvinout osobnost dětí, jejich kreativitu a fantazii, a také jejich schopnost prezentovat se a spolupracovat s ostatním.

Pastelka I.- nejmladší

ČT 15:30-16:30

Věk 7-9

3 600 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, skrze pohádky a příběhy, vyzkouší si různé výtvarné techniky (malbu - barvami, štětcem i prstíčky, kresbu, stříhání, modelování, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Náměty budou čerpány z říše rostlin, zvířat a světa kolem nás. Cílem je celkový rozvoj jemné motoriky, vnímání barev a poznávání nových materiálů. Děti postupně získají praktické dovednosti a hlavně nové kamarády.

Pastelka II. - školáci

ST 16:45-18:15

Věk 9-12

3 600 Kč / rok

Areál Vltavanů

Přijímáme náhradníky

Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, naučí se nové výtvarné techniky (malbu - barvami, štětcem i voskem, kresbu, stříhání, modelování, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Cílem kroužku je celkový rozvoj jemné motoriky, vnímání barev a poznávání nových materiálů a nových uměleckých technik. Děti postupně získají praktické dovedností a hlavně nové kamarády. Kroužek vede zkušená výtvarnice a malířka Barbora Bubeníková.

Pilates clinic

ČT 19:30-20:30

Věk 18-99

2 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Přijímáme náhradníky

Pilates je cvičební systém, který posiluje tělo a zlěpšuje jeho držení. Důraz je přitom kladen na správné dýchání, koncentraci, kontrolu pohybu a plynulost cviků. Cviky se zaměřují na posílení tzv. "core" - středu těla (oblast beder, břicha a hýždí), ze kterého pohyby vycházejí.

Plastikoví modeláři I

ÚT 14:45-16:45

Věk 8-99

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Cílem kroužku je zvládnutí základních dovedností a seznámení se s historií jednotlivých modelů. Vyvrcholením činnosti kroužku je účast jeho členů na modelářských soutěžích.

Plastikoví modeláři II

ÚT 17:00-19:00

Věk 11-99

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je zvládnutí základních dovedností a seznámení se s historií jednotlivých modelů. Vyvrcholením činnosti kroužku je účast jeho členů na modelářských soutěžích.

Plastikoví modeláři III

ČT 14:45-16:45

Věk 8-99

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Cílem kroužku je zvládnutí základních dovedností a seznámení se s historií jednotlivých modelů. Vyvrcholením činnosti kroužku je účast jeho členů na modelářských soutěžích.

Plastikoví modeláři IV

ČT 17:00-19:00

Věk 8-99

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 4 místa

Cílem kroužku je zvládnutí základních dovedností a seznámení se s historií jednotlivých modelů. Vyvrcholením činnosti kroužku je účast jeho členů na modelářských soutěžích.

Pohybová sportovní přípravka

ÚT 14:00-15:00

Věk 6-8

2 700 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Volno

Kroužek je určen všem mladým sportovcům od věku 6 do 8 let. Cílem kroužku je rozvíjení všeobecných pohybových a motorických dovedností. Kroužek bude vedený vhodnou hravou formou přiměřenou dovednostem a schopnostem skupiny. Činnost kroužku vychází z obecných sportovních disciplín a her. Celá činnost je zaměřena převážně na aktivní trávení volného času, obsahující spoustu her. Cílem je vytvořit správné návyky a rozvinout sportovní dovednosti pro následný přechod k jiným sportům. Vedoucím kroužku je certifikovaný trenér žactva a atletické přípravky.

Pohybové hry pro rodiče s dětmi 18-30měsíců PÁ 10:30

PÁ 10:30-11:30

Věk 1-2

HC4 - Pavilon C

Volno

Cílem cvičení je vytvoření příznivého vztahu dítěte k pohybové aktivitě a činnostem v kolektivu. S lidovými a zlidovělými říkadly a písničkami zadovádíme s chodícími ratolestmi, zaměříme se na poznávání a pojmenování částí svého těla, uvolnění kloubů a svalů, procvičení hrubé a jemné motoriky, připomeneme si staré české tradice při párových i kolektivních hrách a tanečkách, zahrajeme si pohádku. Seznámíme se s tradičními i netradičními cvičebními pomůckami, užijeme si oblíbenou překážkovou dráhu. Rozvíjíme řeč, trénujeme paměť, začínáme s počty. Připravujeme se na školku (spolupráce s kolektivem a lektorkou). Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je jen za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce). Cena kroužku se platí po 8 týdnech docházky (4 x 1000,-). Počet míst: 10 dětí + 10 doprovod

Pohybové hry pro rodiče s dětmi 18-30měsíců ST 10:00

ST 10:00-11:00

Věk 1-2

HC4 - Pavilon C

Volno

Cílem cvičení je vytvoření příznivého vztahu dítěte k pohybové aktivitě a činnostem v kolektivu. S lidovými a zlidovělými říkadly a písničkami zadovádíme s chodícími ratolestmi, zaměříme se na poznávání a pojmenování částí svého těla, uvolnění kloubů a svalů, procvičení hrubé a jemné motoriky, připomeneme si staré české tradice při párových i kolektivních hrách a tanečkách, zahrajeme si pohádku. Seznámíme se s tradičními i netradičními cvičebními pomůckami, užijeme si oblíbenou překážkovou dráhu. Rozvíjíme řeč, trénujeme paměť, začínáme s počty. Připravujeme se na školku (spolupráce s kolektivem a lektorkou). Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je jen za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce). Cena kroužku se platí po 8 týdnech docházky (4 x 1000,-). Počet míst: 10 dětí + 10 doprovod

Pohybové hry pro rodiče s dětmi 2-6 let I.

ÚT 10:00-11:00

Věk 2-6

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Cílem cvičení je vytvoření příznivého vztahu dítěte k pohybové aktivitě a činnostem v kolektivu. S lidovými a zlidovělými říkadly a písničkami si zadovádíme s chodícími ratolestmi, zaměříme se na poznávání a pojmenování částí svého těla, uvolnění kloubů a svalů, procvičení hrubé a jemné motoriky, připomeneme si staré české tradice při párových i kolektivních hrách a tanečkách, zahrajeme si pohádku. Seznámíme se s tradičními i netradičními cvičebními pomůckami, užijeme si oblíbenou překážkovou dráhu. Rozvíjíme řeč, trénujeme paměť, začínáme s počty. Připravujeme se na školku (spolupráce s kolektivem a lektorkou). Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je pouze za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce).

Pohybové hry pro rodiče s dětmi 2-6 let II.

ÚT 11:00-12:00

Věk 2-6

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Cílem cvičení je vytvoření příznivého vztahu dítěte k pohybové aktivitě a činnostem v kolektivu. S lidovými a zlidovělými říkadly a písničkami zadovádíme s chodícími ratolestmi, zaměříme se na poznávání a pojmenování částí svého těla, uvolnění kloubů a svalů, procvičení hrubé a jemné motoriky, připomeneme si staré české tradice při párových i kolektivních hrách a tanečkách, zahrajeme si pohádku. Seznámíme se s tradičními i netradičními cvičebními pomůckami, užijeme si oblíbenou překážkovou dráhu. Rozvíjíme řeč, trénujeme paměť, začínáme s počty. Připravujeme se na školku (spolupráce s kolektivem a lektorkou). Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je pouze za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce).

Programování

ÚT 17:00-18:30

Věk 11-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 3 místa

Účastníci kroužku se naučí základy programování v jazyce C#, jednoduchou algoritmizaci a procvičí si logické myšlení. V průběhu roku budou každému z účastníků vysvětleny základní programovací pojmy jako: proměnná, podmínka, cyklus, metoda nebo datový typ. Každý tak získá přehled o základních pojmech, algoritmech a funkcích, které se v programování využívají. Vysvětlené pojmy budou účastníci programovat v programovacím jazyce C#, který je velmi populární. Jako vývojové prostředí (program pro tvorbu programů) bude použito Microsoft Visual Studio, které je možné využívat i doma. Programy budou testovány v prostředí příkazové řádky a pokročilejší účastníci si budou moct vyzkoušet i práci s programy s grafickým uživatelským rozhraním. Na konci roku bude tak každý z účastníků schopný naprogramovat a spustit vlastní počítačovou aplikaci. Pro přihlášení na kroužek není třeba žádná předchozí zkušenost s programováním. Kroužek je určený jak úplným začátečníkům, tak pokročilejším zájemcům, kteří se určitě nebudou nudit a naučí se něco nového.

Programování her

ÚT 15:00-16:30

Věk 10-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Přijímáme náhradníky

Kroužek vývoje her zaměřený na programování a herní logiku. Okrajově se věnuje i ostatním dovednostem jako level design nebo vytváření textur. Zpočátku se každý z účastníků naučí základní pravidla a principy pro vývoj her a vyzkouší si je naprogramovat v online platformě Scratch. Pochopí tak základní herní mechanismy a algoritmy, které může okamžitě a jednoduše aplikovat na své hry. Později v průběhu roku se účastníci přesunou z platformy Scratch (grafické programování) na Unity engine (klasické programování), ve kterém se vyvíjejí i jedny z nejhranějších světových her. Využijí tak znalosti z první části kroužku a prohloubí je o pokročilejší algoritmy a funkce. Na konci kroužku bude každý z účastníků umět naprogramovat vlastní počítačovou hru. Kroužek je určen primárně pro naprosté začátečníky. Zkušenější zájemci se ale na kroužku určitě nebudou nudit.

Programování her

ÚT 17:00-18:30

Věk 10-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 4 místa

Kroužek vývoje her zaměřený hlavně na programování a herní logiku. Okrajově se věnuje i ostatním dovednostem jako level design nebo vytváření textur. Zpočátku se každý z účastníků naučí základní pravidla a principy pro vývoj her a vyzkouší si je naprogramovat v online platformě Scratch. Pochopí tak základní herní mechanismy a algoritmy, které může okamžitě a jednoduše aplikovat na své hry. Později v průběhu roku se účastníci přesunou z platformy Scratch (grafické programování) na Unity engine (klasické programování), ve kterém se vyvíjejí i jedny z nejhranějších světových her. Využijí tak znalosti z první části kroužku a prohloubí je o pokročilejší algoritmy a funkce. Na konci kroužku bude každý z účastníků umět naprogramovat vlastní počítačovou hru. Kroužek je určen primárně pro naprosté začátečníky. Zkušenější zájemci se ale na kroužku určitě nebudou nudit.

Programování v C# pokročilí

ST 17:00-19:00

Věk 11-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Účastníci kroužku se naučí základy programování v jazyce C#, jednoduchou algoritmizaci a procvičí si logické myšlení. V průběhu roku budou každému z účastníků vysvětleny základní programovací pojmy jako: proměnná, podmínka, cyklus, metoda nebo datový typ. Každý tak získá přehled o základních pojmech, algoritmech a funkcích, které se v programování využívají. Vysvětlené pojmy budou účastníci programovat v programovacím jazyce C#, který je velmi populární. Jako vývojové prostředí (program pro tvorbu programů) bude použito Microsoft Visual Studio, které je možné využívat i doma. Programy budou testovány v prostředí příkazové řádky a pokročilejší účastníci si budou moct vyzkoušet i práci s programy s grafickým uživatelským rozhraním. Na konci roku bude tak každý z účastníků schopný naprogramovat a spustit vlastní počítačovou aplikaci. Pro přihlášení na kroužek není třeba žádná předchozí zkušenost s programováním. Kroužek je určený jak úplným začátečníkům, tak pokročilejším zájemcům, kteří se určitě nebudou nudit a naučí se něco nového.

Programování v C# začátečníci

PO 17:00-18:30

Věk 11-18

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Účastníci kroužku se naučí základy programování v jazyce C#, jednoduchou algoritmizaci a procvičí si logické myšlení. V průběhu roku budou každému z účastníků vysvětleny základní programovací pojmy jako: proměnná, podmínka, cyklus, metoda nebo datový typ. Každý tak získá přehled o základních pojmech, algoritmech a funkcích, které se v programování využívají. Vysvětlené pojmy budou účastníci programovat v programovacím jazyce C#, který je velmi populární. Jako vývojové prostředí (program pro tvorbu programů) bude použito Microsoft Visual Studio, které je možné využívat i doma. Programy budou testovány v prostředí příkazové řádky a pokročilejší účastníci si budou moct vyzkoušet i práci s programy s grafickým uživatelským rozhraním. Na konci roku bude tak každý z účastníků schopný naprogramovat a spustit vlastní počítačovou aplikaci. Pro přihlášení na kroužek není třeba žádná předchozí zkušenost s programováním. Kroužek je určený jak úplným začátečníkům, tak pokročilejším zájemcům, kteří se určitě nebudou nudit a naučí se něco nového.

Robotika

ÚT 15:00-16:30

Věk 10-17

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, ukážeme ti jak fungují uvnitř a dáme ti spoustu možností si roboty vyzkoušet. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji vynalézavost. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime a LEGO Mindstorms EV3. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, naučí se logicky myslet a osvojí si základní programovací návyky. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty. Pokud tě robotika zajímá a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhej se přihlásit!

Robotika

ÚT 17:00-18:30

Věk 10-17

3 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Zajímá tě robotika a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži? Pak jsi tu správně! Naučíme tě stavět a programovat LEGO roboty, ukážeme ti jak fungují uvnitř a dáme ti spoustu možností si roboty vyzkoušet. Na kroužku robotiky se snažíme děti naučit logicky a technicky myslet a kreativně řešit výzvy, které pro ně vymýšlíme. Při řešení výzev se děti naučí nejen pracovat s roboty, ale i fungovat v týmu, komunikovat mezi sebou a s lektory a rozvinou svoji vynalézavost. Pracujeme hlavně se stavebnicí LEGO Education SPIKE Prime a LEGO Mindstorms EV3. V průběhu roku se účastníci postupně seznámí se všemi jejími komponentami, naučí se je skládat dohromady ve větší celky a pochopí, jak každá z nich funguje. Dále se každý z účastníků seznámí se základy programování v LEGO prostředí, naučí se logicky myslet a osvojí si základní programovací návyky. Na konci roku tak každý dokáže sestavit a naprogramovat vlastního LEGO robota. Kroužek vedeme ve špičkově vybavené robotické dílně, kde není problém vyzkoušet i jiné stavebnice nebo roboty. Pokud tě robotika zajímá a chceš si ji vyzkoušet na vlastní kůži, neváhej se přihlásit!

Robotika v AV - stavba VEX robotů

ČT 17:00-18:30

Věk 9-14

3 500 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

Při práci v kroužku budou využívány robotická stavebnice VEX. Náplní kroužku bude návrh a stavba mobilních robotů, robotizovaných modelů a programování jejich chování pomocí počítače. Sestavené roboty lze také ovládat chytrými telefony prostřednictvím technologie Bluetooth.

Rope skipping

PO 15:30-17:00

Věk 8-12

3 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Kroužek je určen pro děti ve věku 8-11 let, kteří chtějí rozvíjet své základní dovednosti a triky s korálkovým švihadlem. Obsahem každé lekce jsou průpravná cvičení a také jednoduché choreografie do chytlavé, inspirativní a zábavné muziky.

Rytmika pro nejmenší-taneční hrátky pro holky i kluky -NOVÉ!

ÚT 16:15-17:00

Věk 3-6

2 700 Kč / rok

Areál Vltavanů

Poslední místo!

Kroužek rytmiky je ideálním kroužkem pro děti, které mají rády spojení hudby a tance. Hudebně-taneční školička bude vedena hrou a její nenáročná forma bude vhodná pro nejmenší. V kroužku půjde o radost z hudby a pohybu. Výuka je zaměřená na všeobecnou taneční průpravu – protažení, správné držení těla, koordinaci a rovnováhu. Děti se naučí vnímat hudbu a rytmus pomocí pohybových her a poslechem písní. Cílem je vzbudit u dětí zájem o tanec.

Říkanky pro mamči s mimči - nelezoucí ST 11:00

ST 11:00-12:00

Věk 0-1

HC4 - Pavilon C

Volno

S říkankami a suchou masáží si užijeme svůj čas s miminky, podpoříme optimální psychomotorický vývoj, protáhneme i svoje svaly, či popovídáme o psychomotorice, výchově, i o starostech a pochybnostech, které nás na mateřské překvapily. Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je jen za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce). Cena kroužku se platí po 8 týdnech docházky (4 x 1000,-). Počet míst: 8 dětí + 8 doprovod

Říkanky pro rodiče s dětmi do 18 měsíců PÁ 9:30

PÁ 09:30-10:30

Věk 1-1

HC4 - Pavilon C

Volno

S našimi batolaty (a začínajícími chodci) v náručí i na zemi si užijeme společně strávený čas, jednoduchými pohybovými hrami podpoříme optimální psychomotorický vývoj a známými říkankami/písničkami zase rozvoj paměti a řeči, nezapomeneme také trošku protáhnout i svoje svaly. Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je jen za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce). Cena kroužku se platí po 8 týdnech docházky (4 x 1000,-). Počet míst: 8 dětí + 8 doprovod

Říkanky pro rodiče s dětmi do 18 měsíců ST 9:00

ST 09:00-10:00

Věk 0-1

HC4 - Pavilon C

Poslední 3 místa

S našimi batolaty (a začínajícími chodci) v náručí i na zemi si užijeme společně strávený čas, jednoduchými pohybovými hrami podpoříme optimální psychomotorický vývoj a známými říkankami/písničkami zase rozvoj paměti a řeči, nezapomeneme také trošku protáhnout i svoje svaly. Pravidelná setkávání vede zkušená lektorka, instruktorka plavání, učitelka a maminka tří dětí Mgr. Pavla Drbalová. Do zájmového útvaru se přihlašují současně oba účastníci - dítě i rodič, poplatek za zájmový útvar je jen za dítě. Zkušební lekci ani jednorázové navštěvování z organizačních důvodů neumožňujeme (vždy je potřeba zaplatit celý cyklus před nástupem do první lekce). Cena kroužku se platí po 8 týdnech docházky (4 x 1000,-). Počet míst: 8 dětí + 8 doprovod

Sportem v rytmu ÚT 15:30 (5-7 let)

ÚT 15:30-16:30

Věk 5-7

2 800 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Volno

Náplní kroužku je všestranná sportovní příprava dětí s rytmickými bloky. Děti se učí spolupráci v družstvech, základy míčových her, pohybu a hrám při hudbě, slušnému chování na hřišti, vzájemné ohleduplnosti. V zimních měsících využíváme tělocvičny PJZŠ Horáčkova, kde se mají děti možnost poprvé seznámit s tělocvičným nářadím. V podzimních a jarních měsících cvičíme na hřišti HC4.

Sportovní turistika

ST 15:00-18:00

Věk 8-14

3 100 Kč / rok

HC4 - Pavilon C

Volno

Kroužek probíhá od září do října a v průběhu května a června v loděnici v Braníku (sraz dětí v HC4 - u hřiště), kde se účastníci učí základům vodní turistiky (seznámení se s lodí, základní záběry, čtení vody). V době podzimních a zimních měsíců se kroužek koná v tělocvičně ZŠ Horáčkova + v bazénu Jedenáctka. Program v tělocvičně - koordinační a kooperační hry, soutěže a štafety se zaměřením na rozvoj rychlostních, obratnostních a koordinačních schopností. Dále provozujeme geocaching. Možnost účasti na jednodenních akcích lyžařských, vodáckých, návštěva Aquaparku Babylon.

Stolní tenis ČT 14:30

ČT 14:30-15:30

Věk 7-15

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Cílem kroužku je naučit děti základům stolního tenisu, správné držení pálky, hra forhendem i bekhendem, smečované údery, podání, pravidla.

Stolní tenis ČT 15:30

ČT 15:30-16:30

Věk 7-15

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je naučit děti základům stolního tenisu, správné držení pálky, hra forhendem i bekhendem, smečované údery, podání, pravidla.

Stolní tenis pro seniory

ÚT 08:30-11:00

Věk 55-99

1 400 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Poslední místo!

Kroužek stolního tenisu pro Nleté se zájmem o pohyb. Po dohodě s lektorem lze časovou dotaci jednotlivých setkání upravit fyzickým schopnostem jednotlivce.

Stolní tenis ÚT 14:30

ÚT 14:30-15:30

Věk 7-15

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Poslední 4 místa

Cílem kroužku je naučit děti základům stolního tenisu, správné držení pálky, hra forhendem i bekhendem, smečované údery, podání, pravidla.

Stolní tenis ÚT 15:30

ÚT 15:30-16:30

Věk 7-15

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je naučit děti základům stolního tenisu, správné držení pálky, hra forhendem i bekhendem, smečované údery, podání, pravidla.

Stolní tenis ÚT 16:30

ÚT 16:30-17:30

Věk 7-15

2 600 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je naučit děti základům stolního tenisu, správné držení pálky, hra forhendem i bekhendem, smečované údery, podání, pravidla.

Stonožka aneb co se do MŠ nevejde

ST 15:30-16:30

Věk 4-7

2 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Kroužek plný retro her, zpívání, tvoření a dobrodružství s novými kamarády. Děti si vyzkouší hry, které jsme hrávali, když ještě nebyly mobily: skákání panáka, školka s míčem, polívka se vaří, tleskačky, malování křídou, veselé písničky a další. Kroužek je zaměřen na psychický i tělesný rozvoj dětí ve věku od 4 do 7 let. Jednotlivé lekce budou tematicky obsahovat prvky dramatické výchovy, hudební aktivity, výtvarné činnosti, jógu a relaxaci.

Street dance pro předškoláky

ÚT 15:30-16:30

Věk 4-7

2 800 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Zájmový kroužek Street dance pro nejmenší je ideální volbou pro děti od 4 do 7 let, které chtějí objevovat radost z pohybu a hudby. V našem kroužku se děti naučí základy street dance, včetně základních kroků a jednoduchých choreografií, které podpoří jejich kreativitu, smysl pro rytmus a koordinaci. Děti se seznámí se základními styly street dance, jako jsou hip hop, breaking, popping, locking nebo house dance. Kromě tance se kroužek zaměřuje na týmovou práci a budování sebedůvěry, to vše v co nejvíce přátelské, hravé a povzbuzující atmosféře. Přijďte a dejte svému dítěti příležitost objevit svět tance a pohybu v kroužku Street dance pro nejmenší! Lenka je zkušená taneční lektorka s několikaletou praxí ve vedení zájmových tanečních kroužků pro děti. Již od 12 let se věnovala závodnímu tanci a prošla celkovou taneční průpravou ve stylech street dance. Během své taneční kariéry se Lenka zúčastnila jak týmových soutěží, tak i sólových vystoupení, což jí poskytlo komplexní porozumění dynamice tanečního světa. Své nadšení pro tanec přenáší na své svěřence a vytváří radostnou a motivující atmosféru, kde se mohou děti rozvíjet nejen fyzicky, ale i osobnostně. Její přístup k vedení kroužku je založen na poznatcích o dětském vývoji dr. Gordona Neufelda, což vytváří podpůrné prostředí založené na bezpečné vazbě s lektorem, kde se děti cítí přijímané a respektované.

Šachy

ÚT 16:30-18:00

Věk 8-15

2 600 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Šachový kroužek je vhodný pro mírně pokročilé začátečníky, kteří zvládnou základní tahy a jednoduché maty. Úroveň účastníků bude stanovena po první hodině po dohodě s lektorem. Je nemožné, aby se lektor věnoval několika hráčům na odlišné úrovni. - pravidla hry - zásady fair play a slušného šachového konání - možnosti a hodnota jednotlivých figur - řešení šachových úloh

Šikovný předškolák

PO 15:00-16:00

Věk 5-7

2 500 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 4 místa

MÁTELI DOMA BUDOUCÍHO PRVŇÁČKA, URČITĚ PŘEMÝŠLÍTE NAD TÍM, ZDA JE NA ŠKOLU DOST ZRALÝ A PŘIPRAVENÝ. V KROUŽKU "ŠIKOVNÝ PŘEDŠKOLÁK" SE BUDEME VĚNOVAT VŠEM DOVEDNOSTEM, KTERÉ VAŠE DÍTĚ NA VSTUP DO ŠKOLY PŘIPRAVÍ (JEMNÁ A HRUBÁ MOTORIKA, GRAFOMOTORIKA, PRAVO-LEVÁ ORIENTACE, ZRAKOVÁ PAMĚŤ, SLUCHOVÉ DOVEDNOSTI, RYTMIKA, SPRÁVNÁ VÝSLOVNOST, VYPRÁVĚNÍ.) BUDEME TAKÉ BĚHAT, SKÁKAT A HRÁT HRY. Vybrané učivo a získávání dovedností úspěšného předškoláka je rozděleno do celého školního roku, proto není vhodné volit kroužek pouze na jedno pololetí. Děkuji

Táborová kytara ČT 14:30h MÍRNĚ POKROČILÍ

ČT 14:30-15:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Táborová kytara ČT 15:30h POKROČILÍ

ČT 15:30-16:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 2 místa

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Táborová kytara ČT 16:30h ZAČÁTEČNÍCI

ČT 16:30-17:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Přijímáme náhradníky

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Táborová kytara ČT 17:30 POKROČILÍ

ČT 17:30-18:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední místo!

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Táborová kytara ČT 18:30 - pokročilí

ČT 18:30-19:30

Věk 9-99

3 400 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Volno

Skupinová výuka hry na akustickou kytaru. Děti se připravují na pravidelná veřejná vystoupení.

Táborová kytara I. - začátečníci 8 - 11 let

PO 14:00-15:00

Věk 8-11

2 800 Kč / rok

Areál Vltavanů

Poslední místo!

Kroužek je určen pro všechny žáky, kteří se chtějí naučit hrát na kytaru. Vysvětlíme si, co jsou to akordy, jak držet kytaru, různé druhy kytarových rytmů a naučíme se spoustu táborových písniček. Kroužek je pro úplné začátečníky.

Táborová kytara II.- pokročilejší 9 - 11 let

PO 15:00-16:00

Věk 8-11

2 800 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

Kroužek je určen pro žáky, kteří chodili na kurz kytary ve školním roce 2023/2024.

Táborová kytara III. - pokročilí

PO 16:15-17:15

Věk 10-15

2 800 Kč / rok

Areál Vltavanů

Volno

Kroužek je určen pro žáky, kteří chodili na kurz kytary ve školním roce 2023/2024.

Tenis ČT 16:00

ČT 16:00-17:00

Věk 7-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenis ČT 17:00

ČT 17:00-18:00

Věk 9-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenis PÁ 15:00

PÁ 15:00-16:00

Věk 7-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenis PÁ 16:00

PÁ 16:00-17:00

Věk 9-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenis PÁ 17:00

PÁ 17:00-18:00

Věk 9-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenis ST 16:00

ST 16:00-17:00

Věk 7-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenis ST 17:00

ST 17:00-18:00

Věk 9-15

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při všech úderech (podání, backhand, forhand) a seznámmit je s pravidly. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenisová školka ČT 15:00

ČT 15:00-16:00

Věk 5-7

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při základních úderech (backhand, forhand) a seznámit je s pravidly.Hodina je vedena formou hry.V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Tenisová školka ST 15:00

ST 15:00-16:00

Věk 5-7

4 000 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Poslední 4 místa

Cílem kroužku je seznámit děti s hrou tenis. Naučit je správné držení rakety, postavení nohou při základních úderech (backhand, forhand) a seznámit je s pravidly.Hodina je vedena formou hry. V případě nemoci lze hodinu nahradit po dohodě s trenérem v jiné hodině stejné věkové kategorie (dle tenisového rozvrhu).

Textilní tvorba ST

ST 17:15-19:15

Věk 11-18

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Obsazeno

Zájemce čeká úvod do světa módy, podle potřeby i příprava na přijímací zkoušky. V kroužku se zaměříme na figurální kresbu, anatomii, módní kresbu, tvorbu barevné palety, barevnou kompozici, inspirační tabule, koláže. Účastníci budou seznámeni s historií módy (hlavně 20. století), současnými trendy, estetikou, oděvem jako vizitkou (různá hnutí, subkultury, sebeprezentace). Dále si vyzkouší základy šití, různé techniky, modelace, návrh látky, vlastní dezény, podle možnosti a úrovně návrh a zhotovení vlastního oděvu. V závěru vymýšlení vlastní značky a kolekce. Vedoucí kroužku: Monika Huynhová

TSA společenské tance - dospělí

ÚT 17:30-19:00

Věk 15-99

3 400 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Volno

Taneční studio Amfora (TSA) je unikátním pohybovým projektem snoubícím přirozenou touhu člověka po aktivitě spolu s vhodným tanečním stylem pro dospělé. Rozvíjení pohybové kultury podpoří i zdravý tělesný vývoj. Nabízí žádoucí způsob naplnění volného času spolu s pěstováním návyků společenského chování. Orientace na tyto aktivity posiluje morální a volní vlastnosti, potřebné k budoucímu uplatnění v životě. TSA garantuje kvalitu výuky zkušeným lektorským týmem (mistři republiky manželé Deylovi). TSA klade důraz na celkovou pohybovou aktivitu, důležitou pro zdravý rozvoj ve specifickém věku. Soustřeďuje se na všeobecnou taneční průpravu, zdravé držení a postavení těla, rozvoj koordinačních schopností v daném věku. TSA má kurzy jednou týdně. V průběhu roku (červen) všichni předvedou, co se naučili na společném vystoupení, kde se vždy setkají všichni frekventanti tanečního úseku Klubu Amfora

Vaření

ÚT 17:30-19:00

Věk 11-16

3 500 Kč / rok

klub Amfora, Pujmanové 9

Přijímáme náhradníky

Děti se v kroužku vaření prakticky seznamují s kuchyňskými nástroji, s potravinami a postupy, učí se pracovat s textem receptu a pochopit s pomocí lektora pracovní postup. Naučí se připravovat chutné pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni - předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, zákusky a během přípravy jídel se seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy.

Velmi jemná jóga pro ženy

PO 17:00-18:30

Věk 18-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon D

Poslední 2 místa

Nenásilné vykročení na cestu k sobě za doprovodu jógy, aromaterapie a bylinek Velmi jemné sekvence jógových ásán (pozic) a restorativní yin jóga s hloubkovým působením Objevíme svůj dech, láskyplně prozkoumáme pružnost a pohyblivost svého těla, aktivujeme svaly hlubokého stabilizačního systému a darujeme si čas na zklidnění toku myšlenek a regeneraci naší krásné ženské duše. English speaking yogis welcome!

Volejbal chlapci pokročilí ÚT 18:00

ÚT 18:00-19:30

Věk 16-26

2 700 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Poslední 4 místa

- nácvik herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, podání, smeč, blok - zlepšování fyzické kondice - vhodné pro závodní volejbalisty, příprava na AVL

Volejbal mírně pokročilí PO 16:30

PO 16:30-18:00

Věk 12-18

2 700 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

- zdokonalování herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, smeč, blok, podání - příprava na volejbalovou ligu DDM - zlepšování fyzické zdatnosti

Volejbal pokročilí PÁ 18:00

PÁ 18:00-20:00

Věk 15-26

2 900 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Volno

- nácvik herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, podání, smeč, blok - zlepšování fyzické kondice - vhodné pro závodní volejbalisty, příprava na AVL

Volejbal pokročilí PO 18:00

PO 18:00-20:00

Věk 15-26

2 900 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Volno

- zdokonalování herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, smeč, blok, podání - příprava na volejbalovou ligu a AVL - zlepšování fyzické zdatnosti

Volejbal pokročilí ST 18:30

ST 18:30-20:30

Věk 15-26

2 900 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Poslední 3 místa

- nácvik herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, podání, smeč, blok - zlepšování fyzické kondice - vhodné pro závodní volejbalisty, příprava na AVL

Volejbal začátečníci a mírně pokročilí ČT 18:00

ČT 18:00-19:30

Věk 10-15

2 700 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Poslední 2 místa

- zdokonalování herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, smeč, blok, podání - příprava na volejbalovou ligu DDM - zlepšování fyzické zdatnosti

Volejbal začátečníci a mírně pokročilí PÁ 16:00

PÁ 16:00-18:00

Věk 12-18

2 900 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Přijímáme náhradníky

- zdokonalování herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, smeč, blok, podání - příprava na volejbalovou ligu DDM - zlepšování fyzické zdatnosti

Volejbal začátečníci PO 15:00

PO 15:00-16:30

Věk 10-15

2 700 Kč / rok

HC4 - Hala, hřiště

Volno

- nácvik herních činností jednotlivce - přihrávka, nahrávka, podání - zlepšování fyzické kondice

VÝTVARKA mládež, přípravka ČT

ČT 17:15-19:15

Věk 12-20

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Výtvarný kroužek pro mládež zajímající se o uměleckou kariéru, ale i pro ty, které to jen baví a chtějí na sobě pracovat. Zájemci o studium na střední nebo vysoké umělecké škole pracují dle individuálního plánu, který je přizpůsoben jejich zvolenému oboru. Věkově ideální od 7. třídy. Během roku projdeme klasickou výtvarnou přípravu přípravu (kresebné studie, zátiší, základy kresby portrétu), kterou proložíme volnými tématy (grafické techniky, koláž, prostorová tvorba apod.). Vedoucí kroužku: Jiří Bartoš

VÝTVARKA mládež, přípravka PO

PO 17:30-19:30

Věk 12-20

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Výtvarný kroužek pro mládež zajímající se o uměleckou kariéru, ale i pro ty, které to jen baví a chtějí na sobě pracovat. Zájemci o studium na střední nebo vysoké umělecké škole pracují dle individuálního plánu, který je přizpůsoben jejich zvolenému oboru. Věkově ideální od 7. třídy. Během roku projdeme klasickou výtvarnou přípravu (kresebné studie, zátiší, základy kresby portrétu), kterou proložíme volnými tématy (grafické techniky, koláž, prostorová tvorba apod.). Vedoucí kroužku: Natálie Fliegel

VÝTVARKA mladší školáci ČT

ČT 13:30-15:00

Věk 6-9

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Nosná témata budou vycházet z výtvarné kultury, z přírody, z mýtů a příběhů, aj. oblastí. Děti si vyzkouší práci podle představy i podle skutečnosti tak, aby jim byl otevřen prostor výtvarného vnímání a myšlení, a byl rozvíjen jejich vnitřní svět a fantazie. Práce žáků budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Tereza Večeřová

VÝTVARKA mladší školáci PO

PO 13:30-15:00

Věk 6-9

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Kroužek je určen pro nejmladší a mladší školáky 6-9 let. Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, skrze pohádky a příběhy vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, materiálové experimenty, předgrafické techniky a prostorovou tvorbu). Náměty budou čerpány z říše rostlin, zvířat a světa kolem nás. Děti se naučí zacházet s výtvarnými nástroji, zlepší si jemnou motoriku, budou rozvíjet svoji fantazii a poznají nové kamarády. Práce dětí budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Tereza Večeřová

VÝTVARKA nejmladší ČT

ČT 13:30-15:00

Věk 5-7

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Kroužek je určen pro předškolní děti a čerstvé školáky 5-7 let. Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, skrze pohádky a příběhy vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Náměty budou čerpány z říše rostlin, zvířat a světa kolem nás. Děti se naučí zacházet s výtvarnými nástroji, zlepší si jemnou motoriku a poznají nové kamarády. Obrázky dětí budou vystaveny v rámci tématických výstav v Hobby centru 4 v pavilonu B a D. Kroužek je určen pro předškolní děti a čerstvé školáky 5-7 let. Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, skrze pohádky a příběhy vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, materiálové experimenty, předgrafické techniky a prostorovou tvorbu). Náměty budou čerpány z říše rostlin, zvířat a světa kolem nás. Děti se naučí zacházet s výtvarnými nástroji, zlepší si jemnou motoriku, budou rozvíjet svoji fantazii a poznají nové kamarády. Práce dětí budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Natálie Fliegel

VÝTVARKA nejmladší ST

ST 14:00-15:30

Věk 5-7

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, skrze pohádky a příběhy vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, materiálové experimenty, předgrafické techniky a prostorovou tvorbu). Náměty budou čerpány z říše rostlin, zvířat a světa kolem nás. Děti se naučí zacházet s výtvarnými nástroji, zlepší si jemnou motoriku, budou rozvíjet svoji fantazii a poznají nové kamarády. Práce dětí budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Radka Máslová

VÝTVARKA nejmladší ÚT

ÚT 14:00-15:30

Věk 5-7

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Volno

Kroužek je určen pro předškolní děti a čerstvé školáky 5-7 let. Děti se hravou formou seznámí s výtvarným jazykem, skrze pohádky a příběhy vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, materiálové experimenty, předgrafické techniky a prostorovou tvorbu). Náměty budou čerpány z říše rostlin, zvířat a světa kolem nás. Děti se naučí zacházet s výtvarnými nástroji, zlepší si jemnou motoriku, budou rozvíjet svoji fantazii a poznají nové kamarády. Práce dětí budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Jiří Bartoš

VÝTVARKA nejstarší školáci ÚT

ÚT 15:30-17:30

Věk 11-15

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Budeme pracovat podle fantazie i podle skutečnosti. V průběhu celého roku budou zařazovány studijní hodiny, zaměřené na správnou techniku kresby, modelace obejktů v ploše, základům perspektivy, základům kresby lidské postavy aj. Práce žáků budou vystaveny v rámci tématických výstav v Hobby centru. Vedoucí kroužku: Jiří Bartoš

VÝTVARKA starší školáci ČT

ČT 15:00-17:00

Věk 9-13

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Nosná témata budou vycházet z výtvarné kultury, z přírody, z mýtů a příběhů, aj. oblastí. Děti si vyzkouší práci podle představy i podle skutečnosti tak, aby jim byl otevřen prostor výtvarného vnímání a myšlení, a byl rozvíjen jejich vnitřní svět a fantazie. Práce žáků budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Natálie Fliegel

VÝTVARKA školáci ČT

ČT 15:15-17:15

Věk 8-12

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Poslední místo!

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Budeme pracovat podle fantazie i podle skutečnosti. V průběhu celého roku budou zařazovány studijní hodiny, zaměřené na správnou techniku kresby, modelace obejktů v ploše, základům perspektivy, základům kresby lidské postavy aj. Práce žáků budou vystaveny v rámci tématických výstav v Hobby centru. Vedoucí kroužku: Jiří Bartoš

VÝTVARKA školáci PÁ

PÁ 13:30-15:30

Věk 7-10

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Poslední 4 místa

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Nosná témata budou vycházet z výtvarné kultury, z přírody, z mýtů a příběhů, aj. oblastí. Děti si vyzkouší práci podle představy i podle skutečnosti tak, aby jim byl otevřen prostor výtvarného vnímání a myšlení, a byl rozvíjen jejich vnitřní svět a fantazie. Práce žáků budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Tereza Večeřová

VÝTVARKA školáci PO

PO 15:00-17:00

Věk 8-11

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Nosná témata budou vycházet z výtvarné kultury, z přírody, z mýtů a příběhů, aj. oblastí. Děti si vyzkouší práci podle představy i podle skutečnosti tak, aby jim byl otevřen prostor výtvarného vnímání a myšlení, a byl rozvíjen jejich vnitřní svět a fantazie. Práce žáků budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Tereza Večeřová

VÝTVARKA školáci ST

ST 15:30-17:30

Věk 7-10

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky (kresbu, malbu, předgrafické a grafické techniky, materiálové experimenty a prostorovou tvorbu). Nosná témata budou vycházet z výtvarné kultury, z přírody, z mýtů a příběhů, aj. oblastí. Děti si vyzkouší práci podle představy i podle skutečnosti tak, aby jim byl otevřen prostor výtvarného vnímání a myšlení, a byl rozvíjen jejich vnitřní svět a fantazie. Práce žáků budou vystaveny v rámci tematických výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kroužku: Radka Máslová

Výtvarné hrátky pro děti s rodiči ČT

ČT 09:30-11:00

Věk 2-4

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Přijímáme náhradníky

Děti a jejich rodiče čeká hravé tvoření v ateliéru. Zábavnou formou se budeme seznamovat s barvami, výtvarnými materiály, pomůckami a často netradičními postupy. Lekce bude začínat lehkým protažením provázeným básničkami, písničkami a říkadly. Následovat bude tvorba na určité téma blízké našim nejmenším. Lekci zakončíme hrami – Montessori aktivitami dle individuálního výběru. Vedoucí kroužku: Radka Máslová

Výtvarné hrátky pro děti s rodiči ÚT

ÚT 09:30-11:00

Věk 2-4

3 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Poslední 4 místa

Děti a jejich rodiče čeká hravé tvoření v ateliéru. Zábavnou formou se budeme seznamovat s barvami, výtvarnými materiály, pomůckami a často netradičními postupy. Lekce bude začínat lehkým protažením provázeným básničkami, písničkami a říkadly. Následovat bude tvorba na určité téma blízké našim nejmenším. Lekci zakončíme hrami – Montessori aktivitami dle individuálního výběru. Vedoucí kroužku: Radka Máslová

Výtvarný kurz ST

ST 18:00-20:00

Věk 13-99

3 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon B

Obsazeno

Vyzkoušíme různé výtvarné techniky v klasické i experimentální podobě (kresba, malba, grafika). Připomeneme si základy perspektivy, portrétu a figury. Pracovat budeme nejen s klasickými náměty (krajina, zátiší, portrét), ale i s netradičními motivy. Témata budou vycházet z výtvarné kultury, ze světa přírody, aj. oblastí. Přístup lektora je individuální, zohledňuje zájmy a vlastní projekty účastníků, rovněž upraví program pro zájemce na přípravu k talentovým zkouškám na umělecké školy. Výtvarné práce budou vystaveny v rámci společných výstav v Hobby centru 4. Vedoucí kurzu: Radka Máslová

Výtvarný kurz ÚT - figura

ÚT 18:00-20:00

Věk 13-99

HC4 - Pavilon B

Poslední 3 místa

Speciální výtvarný kurz zaměřený na kresbu portrétu s živým modelem vedený Ondrou Tůmou. V kurzu portrétu si probereme anatomii hlavy, studijní kresbou si připomeneme všechny její detaily a poměry jejich velikostí. Stínováním, ať už tužkou nebo uhlem, se pustíme do zobrazení plasticity, prostorového dojmu. V druhé části kurzu se budeme věnovat celé figuře. Kdo bude chtít, může přidat barvu. K dispozici je více technik - suchý pastel, tempery, akrylové, či olejové barvy. Podle individuálho přání se může každý kurz přizpůsobit potřebám účastníků. Vedoucí kroužku: Ondřej Tůma

Železniční modeláři pokročilí ČT 17h

ČT 17:00-20:00

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední 2 místa

Kroužek ŽM - zejména pro pokročilé žáky a mládež. Kroužek trvá 4 vyučovací hodiny. Se žáky se zaměřujeme především na tyto odbornosti: - modelový provoz (výcvik dovedností strojvedoucích a výpravčích, i provoz podle grafikonu) - modelování (zejména tréning modelové stavby krajiny včetně skal a opěrných zdí, stavba budov) - teorie (dopravní předpisy, označování a rozpoznávání vozidel, konstrukce vozidel, případně i projektování kolejiště, základy elektrotechniky) - modelování detailů na kolejišti a jiné samostatné práce (pro zkušenější modeláře) Doporučená výška žáka alespoň 145 cm (aby dobře viděl na kolejiště). Další podrobnosti o technických záležitostech, stavbě kolejiště, apod., viz web KŽM: www.kzm-praha4.cz

Železniční modeláři pokročilí ST 17h

ST 17:00-20:00

Věk 12-99

4 200 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek ŽM - zejména pro pokročilé žáky a mládež. Kroužek trvá 4 vyučovací hodiny. Se žáky se zaměřujeme především na tyto odbornosti: - modelový provoz (výcvik dovedností strojvedoucích a výpravčích, i provoz podle grafikonu) - modelování (zejména tréning modelové stavby krajiny včetně skal a opěrných zdí, stavba budov) - teorie (dopravní předpisy, označování a rozpoznávání vozidel, konstrukce vozidel, případně i projektování kolejiště, základy elektrotechniky) - modelování detailů na kolejišti a jiné samostatné práce (pro zkušenější modeláře) Doporučená výška žáka alespoň 145 cm (aby dobře viděl na kolejiště). Další podrobnosti o technických záležitostech, stavbě kolejiště, apod., viz web KŽM: www.kzm-praha4.cz

Železniční modeláři pro nejmenší ÚT 14:30h

ÚT 14:30-16:00

Věk 8-10

3 700 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek ŽM - pro nejmladší žáky - začátečníky. Žáci musí před vstupem do kroužku završit 8 let věku. Kroužek trvá 2 vyučovací hodiny. Se žáky se zaměřujeme především na následující odbornosti: - modelový provoz (výcvik dovedností strojvedoucích, případně výpravčích) - průprava k modelování (tréning stavby z papíru, ze špejlí, zatravnění malého dioramatu) - teorie (velmi málo, jen dopravní předpisy nutné k provozu kolejiště, případně označování a rozpoznávání vozidel) Doporučená výška žáka alespoň 135 cm (aby dobře viděl na kolejiště). Další podrobnosti o technických záležitostech, stavbě kolejiště, apod., viz web KŽM: www.kzm-praha4.cz

Železniční modeláři začátečníci ČT 14:30h

ČT 14:30-16:45

Věk 10-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek ŽM - zejména pro mladší žáky a začátečníky. Kroužek trvá 3 vyučovací hodiny. Se žáky se zaměřujeme především na následující odbornosti: - modelový provoz (výcvik dovedností strojvedoucích a výpravčích) - modelování (zejména tréning modelové stavby krajiny včetně skal a opěrných zdí) - teorie (dopravní předpisy, označování a rozpoznávání vozidel, konstrukce vozidel) Doporučená výška žáka alespoň 145 cm (aby dobře viděl na kolejiště). Další podrobnosti o technických záležitostech, stavbě kolejiště, apod., viz web KŽM: www.kzm-praha4.cz

Železniční modeláři začátečníci ST 14:30h

ST 14:30-16:45

Věk 10-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Poslední místo!

Kroužek ŽM - zejména pro mladší žáky a začátečníky. Kroužek trvá 3 vyučovací hodiny. Se žáky se zaměřujeme především na následující odbornosti: - modelový provoz (výcvik dovedností strojvedoucích a výpravčích) - modelování (zejména tréning modelové stavby krajiny včetně skal a opěrných zdí) - teorie (dopravní předpisy, označování a rozpoznávání vozidel, konstrukce vozidel) Doporučená výška žáka alespoň 145 cm (aby dobře viděl na kolejiště). Další podrobnosti o technických záležitostech, stavbě kolejiště, apod., viz web KŽM: www.kzm-praha4.cz

Železniční modeláři začátečníci ÚT 16:15h

ÚT 16:15-18:30

Věk 10-99

4 000 Kč / rok

HC4 - Pavilon A

Volno

Kroužek ŽM - zejména pro mladší žáky a začátečníky. Kroužek trvá 3 vyučovací hodiny. Se žáky se zaměřujeme především na následující odbornosti: - modelový provoz (výcvik dovedností strojvedoucích a výpravčích) - modelování (zejména tréning modelové stavby krajiny včetně skal a opěrných zdí) - teorie (dopravní předpisy, označování a rozpoznávání vozidel, konstrukce vozidel) Doporučená výška žáka alespoň 145 cm (aby dobře viděl na kolejiště). Další podrobnosti o technických záležitostech, stavbě kolejiště, apod., viz web KŽM: www.kzm-praha4.cz

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.

Statistické

Statistické cookies umožňují měření výkonu našeho webu. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Pokud vypnete používání statistických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace.