Cyklistický kroužek

Kontakt na instruktora:
Milan Král, 704 002 900, milan.kral1@seznam.cz
Kroužek bude letos probíhat tradičně každou středu v čase 16:00 až 19:00 pod vedením Milana Krále a Vojtěcha Millera. Na plánu jsou především aktivní vyjížďky a zlepšování techniky jízdy za jakéhokoliv počasí, tj. je potřeba přizpůsobit tomu oblečení (např. pláštěnka, rukavice). Připomínáme povinnou přilbu, pevnou obuv a osvětlení, zejména v zimních měsících. Je také potřeba s sebou vozit náhradní duši, lepení, hustilku a případně nějaké základní nářadí. Dále připomínáme svačinu a lahev, nebo pitný vak, aby bylo možné dodržovat pravidelný pitný a stravovací režim.

Prosíme o kola v pokud možno perfektním stavu - s tím případně pomůže http://www.cykloservis-pankrac.cz/, který je zároveň naší základnou. Zázemí cykloservisu je nám k dispozici, stejně jako základní oleje, čistící prostředky a možnost umýt si kolo.

Další náplní kroužku bude servis, práce s mapovými podklady, případně posilování. Je dobré přijít o cca 15 minut dříve, aby bylo možné se převléknout, dofouknout, namazat a případně vyřešit technické nedostatky.


Na první lekci provedeme zápis a seznámíme se s novými účastníky. Společně si stanovíme pravidla chování v průběhu kroužku a pohybu na jízdním kole. Připomeneme si také některá pravidla silničního provozu. Proběhne také kontrola stavu a způsobilosti kol a krátká jízda zručnosti v areálu Hobby centra 4. Následně se odebreme na kratší vyjížďku, během které zjistíme zkušenosti a dovednosti spojené s jízdou kole, zkontrolujeme správný posez a případně doladíme technické nedostatky. Proto prosím přijeďte na první lekci na kole a s veškerou výbavou!

Teším se na viděnou!Kroužek se koná ve středu od 16:00 do 18:30 (při pěkném počasí, hlavně mimo zimní měsíce, když je dlouho světlo, končí vyjížďky do 19:00).
Scházíme se v cykloservisu Hobby Centra 4. (Nebude-li řečeno jinak, jedeme ven na kola. Změnu programu budeme posílat pomocí SMS nejpozději v úterý dopoledne. Alternativy jsou primárně posilování, cyklistický trenažer, teorie i praxe servisu kola, práce s mapou, GPS a navigace. Pro tyto případy doporučujeme sportovní oblečení na převlečení.
Omluvenky, prosím, zasílejte na zmíněné tel. číslo, abychom zbytečně nečekali s odjezdem, děkujeme.

Povinnou výbavou je:
- horské kolo v perfektním stavu
- cyklistická přilba
- rukavice
- pití (Bidon, umístěný na rámu kola, případně batoh s rezervoárem na vodu. Jako náplň postačí voda, sladké limonády nedoporučujeme).
- náhradní duše
- základní nářadí (montpáky, multiklíč, pumpička).
- aktuálně již světla - vzadu červenou blikačku, vpředu světlo (ne blikačku, mělo by s ním být dobře vidět i za tmy při jízdě v terénu).
- vhodné je mít i něco drobného k jídlu - müsli tyčinku, banán. (zcela nevhodné např.: - chleba s máslem a salámem, zelenina, apod.).

Batoh - ze zkušeností z let předešlých: Zcela nevhodné jsou "šňůrkové" batohy, které nelze řádně nastavit a nedrží správně na zádech (kromě toho, že to je nepohodlné, tak i nebezpečné).
Ideální typ batohu by měl mít jak hrudní tak bederní pás pro správnou fixaci na zádech jezdce.

Oblečení - ideální je cyklistický dres a kalhoty s vložkou (pokud dítě zatím nemá, doporučujeme funkční oblečení. V případě kalhot, nesmí být volné, aby se nezamotaly do pohonu kola. V chladném počasí je lepší používat více vrstev nežli například jednu silnější vrstvu. Dítě má poté možnost odložit si, nebo se přiobléct v průběhu vyjížďky).

Stravování - správné stravování, je nezbytnou součástí přípravy na vyjížďku a to již den před vyjížďkou (upozorňuji na to již ze zkušeností z let minulých). Myslím, že jako každým rokem bude toto téma, probírané na každé vyjížďce.

První setkání v tomto školním roce proběhne ve středu 18.9., sraz bude u cykloservisu v HC4.
Program:
- seznámení se
- jak bude kroužek probíhat
- info k celodenním vyjížďkám
- odpovědi na dotazy
- kontrola zda stav kola splňuje požadavky pro navštěvování cyklistického kroužku.
- krátká vyjížďka na Kavčí hory (nepůjde o žádné výkony, pouze potřebujeme okouknout fyzické a technické dovednosti dětí pro správné plánování dalších vyjížděk).
-předpokládaný konec 18:30

Základní informace

 • Kód

  111601

 • Název

  Cyklistický kroužek

 • Místo konání

  HC4 - Pavilon C

 • Hlavní vedoucí

  Milan Král

 • Kontakt

  vopalensky@hc4.cz

 • Věková skupina

  12-99 let

 • Vybavení na akci

  horské kolo,přilba,zdravotní potvrzení

 • Datum zahájení

  15.09.2021

 • Datum ukončení

  15.06.2022

 • Dny konání

  ST 16:00-18:30

 • Cena 1. pololetí

  1 700 Kč

 • Cena 2. pololetí

  1 700 Kč

 • Cena rok

  3 000 Kč

 • Volná místa

  Obsazeno


Zpět